Kadriorg 302 - "Valguses ja varjus"

22. juulil 2020 leiab Kadrioru pargis aset juba traditsiooniks kujunenud Kadrioru pargi sünnipäevale pühendatud kontsertetendus.
Sel aastal kannab kontsertetendus nime „Valguses ja varjus“.

Lilleaeda püstitatud laval astuvad üles armastatud solistid Elina Nechayeva, Madis Arro, Germán Gholami ja Birgit Varjun, keda saadab ÜENSO sümfooniaorkester koos bändiga dirigent Jüri-Ruut Kanguri juhatusel.

Kontsertetenduses on omajagu rokki ja klassikat, mis vaheldub maagiliste tantsunumbritega. Lavale tuuakse just selleks sündmuseks kohandatud ainulaadsed töötlused rokk- ja klassikalise muusika hittidest. Kuulata saab nii klassikatöötluses Metallica loomingut kui ka hoogsat kitarririffidega ehitud Puccinit.

Muusikalised etteasted vahelduvad erakordsete lugudega, mida visuaalteater Utopia Conceptual jutustab liikumise, tantsu ja teatri kaudu, luues unelmate meeleolu. Tantsunumbrid räägivad armastusest läbi aegade, alustades antiikjumalatest ja Kadrioru esimesest isandast Peeter I ja tema abikaasast Katariinast ning lõpetades tänapäevaga. Tantsuetenduse lavastaja-koreograaf on Ingmar Jõela.

Käesoleva aasta kontsertetendus toob publikuni eri kunstiliike ühendava vaatemängu, milles segunevad barokk ja tänapäev. „Valguses ja varjus“ sarnaneb oma olemuselt 17.–18. sajandil valitsejate lossides ja parkides etendatud barokkooperitega, kus vaheldusid muusika, laul ja tants, tegelased muutsid oma välimust ning mis lõppes meeliülendava suurejoonelise finaaliga.

Tänavu möödub 302 aastat Kadrioru lossi- ja pargiansambli asutamisest ning kontsert toimub Kadrioru pargi ülemises aias ehk Lilleaias. Selle aasta Kadrioru sünnipäevapidustused ongi pühendatud kaunile Lilleaiale, mille taastamisest möödub 20 aastat. 20-aastaseks saab tänavu ka Kadrioru kunstimuuseum, sest 22. juulil 2000 avati renoveeritud Kadrioru loss väliskunstimuuseumina.

Kontsert on kahes osas vaheajaga.
Uksed avatakse 18.00.

Kontserdi algus 19.00.

Kontserdipaigas on avatud suur välikohvik.
Piletid on müügil Piletilevis ja Kadrioru kunstimuuseumi kassas.

-------------------------------------------------------------------------------------

Hea külastaja, siit leiad Terviseameti soovitused enda ja teiste külaliste turvalisuse tagamiseks:

- Lilleaias kehtib 2+2 reegel. Paigutame istmed nii, et saad hoida teiste külalistega 2 meetrist distantsi.
- Uksed avatakse 1 tund enne kontserdi algust. Sa saad tulla kohale piisava ajavaruga ning pärast kontserti on piisavalt aega, et lahkuda.
- Kohapeal on olemas desinfitseerimisvahendid.
- Palume ostmisel eelistada e-piletit.
- Kui tunned end haigena, palun jää koju. Kontserdil haigena mitte osalemine on eelkõige Sinu enda vastutus.
- Terviseameti soovituse täitmise eest vastutad eelkõige Sina ise, hinnates enese tervislikku seisukorda.
- Teeme kõik, et pakkuda Sulle vaimustavaid kunstilisi emotsioone, palume sealjuures Sinult mõistvat suhtumist ja praegu kehtestatud reeglitest kinnipidamist.

Korraldaja
Kadrioru Park
tarmo@kadriorupark.ee, kontakttelefon: 5118528