Kadrioru Lastemuuseum Miiamilla kutsub osalema Eesti ajaloos

Kadrioru lastemuuseum Miiamilla kutsub kõiki muuseumisse oma lugusid jutustama ja siduma neid meie ühise ajalooga.


Lastemuuseumi installatsiooni „100 AASTAT ̶ 100 JALGA“ saja-aastane sajajalgne jutustab põnevaid lugusid ühe väikese vapra riigi esimese saja aasta juhtumistest. Tule aita sajajalgsel lugu jutustada ja lisa ka oma lugu!
Lastemuuseum Miiamilla majas on alati elanud üks vahva koduloom, sajajalgne. Ta on sõbralik ja tähelepanelik olend, kel on varuks palju põnevaid lugusid Kadriorust ja Tallinnast, Eestist ja maailmast. Ajad ja lood on erinevad, seetõttu on sajajalgse jalad eri värvi. Igal aastal kasvab talle juurde üks jalg ja tuleb meelde mitu uut lugu, mida ta Miiamilla ja tema sõpradega jagab. 2018. aastal saab sõber sajajalgne 100 aastaseks, tal on siis sada jalga!
Meie Eesti vabariigil on samuti tänavu 100. sünnipäev ja ka muidu on ta sõber sajajalgsega väga sarnane: sõbralik ja hooliv, ja võib jutustada palju lugusid. Need lood on mitmesugustes toonides ja meeleolus, tule uuri lähemalt!
Millised lood igal aastal juurde tekivad ja millist värvi nad on, oleneb meist kõigist: need lood jutustavad meist, meie sõpradest ja riigist.
Palju õnne, meie Eesti!

Installatsioon „100 AASTAT ̶ 100 JALGA“ autorid: Pille Rohtla, Tuuli Silber, Anne Järvpõld

Sajajalgse lugudega saab veebruaris lähemalt tutvuda Kadrioru lastemuuseum Miiamilla muuseumitundides.
Kadrioru Lastemuuseum Miiamilla on Tallinna Linnamuuseumi filiaal 1937 Kadrioru Lastepargi peahooneks ehitatud torniga majas, kus lastele ja peredele mõeldud mängulises keskkonnas kogeda ja õppida.

Korraldaja
Tallinna Linnamuuseum