1

Kadripäev Eesti Vabaõhumuuseumis

Kadripäev tähistab eestlaste rahvakalendris tubaste tööde algust. Sellel päeval riietuvad kõik, nii mehed kui naised, kaunitesse valgetesse riietesse, värvivad põsed punaseks ja käivad kodust kodusse kadrisanti jooksmas ning karjaõnne soovimas. Eesti Vabaõhumuuseumis saab teada kadritarkusi: meisterdada kadripatsi, tutvuda kommete ning pühadetoitudega.

Kadrimaskide meisterdamine Kuie koolimajas

Kadrid olid vastukaaluks koledatele ja mustadele mardisantidele ikka valged ja ilusad. Kuie koolimajas saab meisterdada endale ilusa kadrimaski ja näha-kuulda, milliseid kostüüme kadrisandid läbi ajaloo kandnud on.

Villatööd ja lood kadrisantide külaskäigust Sepa talus

Kadripäeval algas naistel tubaste toimetamiste aeg, asuti villa kraasima ja ketrama. Kadrisandid uurisid külla saabudes perenaiselt tema tööjärge ja tõid lambaõnne. Sepa perenaine tegeleb villatöödega ja räägib sellest, kes on kadrisandid ja miks neid on hea külla oodata!

Kadriroad Härjapea talus

Härjapea perenaine valmistab kadripäevaks tanguputru ning küpsetab maiustusi, mida kadrisantidele kotti pista.

Lau poest saab soetada head-paremat kadrisantidele kaasa andmiseks ning Kolu kõrts kostitab maitsvate rahvuslike roogadega.

Astu sisse ka setu tallu ja peipsivene majja, kus perenaised toimetavad oma kalendri järgi, küpsetavad pliine ja keedavad samovariteed.

Korraldaja
Eesti Vabaõhumuuseum
info@evm.ee,