Kaks garaaži

Kaks garaaži
 

1991. aastal said Eesti ja Läti Nõukogude Liidust vabaks. 2004. aastal liitusid nad uue vanema vennaga, sel korral küll vabatahtlikult, aga siiski. Nende kahe aasta vahele jäi periood, mida üldiselt mäletatakse metsikute üheksakümnendatena – ajast, mil teismelisest riigist hakkas saama täiskasvanu. Maailm muutus peadpööritava kiirusega. Osad olid nutikad ja näljased ning said üleöö rikkaks. Teised kehastusid vanade väärtuste hoidjateks ning kritiseerisid progressi-hullust. Mis aga sai nendest isikutest, kes ei kuulunud ühte ega teise leeri?

 

Auhinnatud läti lavastaja Elmars Senkovs võtab fookusesse kummalise vaheala – garaaži, paiga, mis on olnud pelgupaigaks nii nõukogude mehele kui vabariigi kodanikule. „Kaks garaaži” leiab paralleelselt aset Eestis ja Lätis ning jutustab loo noortest meestest, kes koos taasiseseisvumisega enda täiskasvanuelu alustavad.

 

Mida aga teha, kui nii vana kui uus maailm tunduvad võõrastena – kui sa pole osa ei võitjate põlvkonnast ega digi-generatsioonist ? Mis saab siis, kui ühiskondlikud ootused, praktilised eesmärgid ja salaunelmad on omavahel lootusetult konfliktis? Mida teha, kui isalt päranduseks saadud garaažiboks tundub ainsa tõeliselt turvalise ja õige kohana?

 

Etenduse pikkus
2 tundi vaheajaga
 
lavastaja: Elmārs Seņkovs (Läti)
dramaturgid: Mihkel Seeder ja Rasa Bugavičute-Pēce (Läti)
kunstnik: Illimar Vihmar
valguskunstnik: Emil Kallas
helilooja:  Edgars Makens (Läti)
laval: Simeoni Sundja ja Karl Robert Saaremäe Eestist
Matīss Budovskis ja Agris Krapivņickis Lätist
Etenduse juht: Kätlin Kukebal
Produtsent: Kaia Unas 

 

Esietendus

20. veebruaril 2021 Vaba Lava Narva Teatrikeskuses ja 22. veebruaril Vaba Lava Tallinna Teatrikeskuses.