Keelpillikvintett Sankt Peterburi Kapellast VivaMuse ja Dia Maria / Струнный квинтет Государственной академической капеллы Санкт

Klassikalise muusika rahvusvaheline festival “Palju õnne sünnipäevaks, Maria!” (“Happy Birthday, Maria!”) esitleb Tallinna publikule tuntumaid muusikuid kaasaegsetel klassikalistel lavadel: keelpillikvintett Sankt-Peterburi Kapellast VivaMuse ja Eesti laulja Maria Veretenina!

ST. PETERSBURG STATE CAPELLA ENSEMBLE VIVAMUSE 
MARIA VERETENINA coloratura soprano 
27. oktoober kell 17:00 
Tallinna Hopneri Maja

Keelpillikvinteti VivaMuse kontsert toimub Tallinna vanalinna ajaloolises hoones - Hopneri Majas. Sellele järgneb kuulsa Eesti laulja Maria Veretenina (sopran) esinemine, kelle hääl heliseb erinevatel maailma lavadel, võludes kõiki kuulajaid ja publikut.

Maria Veretenina on sündinud Eestis ning elab Inglismaal, andes kontserte nii Suurbritannias kui ka mujal maailmas. Tal on erakordne 5 oktaavi ulatusega hääl. Üks kõige olulisemaid ja tähtsamaid sündmusi tema lauljateel oli hiljutine esinemine Londonis Printsi Charles’ile. Lauljatar on esinenud paljudes Euroopa riikides: Rootsis, Soomes, Venemaal, Itaalias, Hispaanias, Austrias, Ungaris, Saksamaal ja Suurbritannias. Maria laulab erinevates muusikažanrites ning on astunud üles parimates kontserdisaalides üle maailma, kuhu kuuluvad ka Kapella saal Sankt-Peterburis, Kammerooperi saal Viinis, Royal College of Music ja Cadogan Hall Londonis, kontserdisaal Zaragoza Hispaanias, Astrahani Filharmoonia saal, Mariinski teatri ja Filharmoonia suur saal Sankt-Peterburis ning kõik Tallinna kontserdisaalid. Dia Maria on sage külaline Eesti raadios ja televisioonis. 2017. aastal esines ta erakordse eduga heategevuslikul ballil Londonis kuulsas ja luksuslikus Drapper’s Hall’is, mille järgselt lääne ajakirjandus kirjutas, et laulja oli üks kõige muljetavaldavamaid esitajaid, näidates suurepärast vokaalset võimekust. 

Maria Veretenina on võtnud meistriklasse selliste maailma tippsolistide käest, nagu Montserrat Caballé (Spanish operatic soprano), Wilma Vernocchi (Italian operatic soprano) ja Teresa Zylis-Gara (Polish operatic soprano).  ​Igal kontserdil esitab Maria ka Eesti rahvusmuusikat. Üks sellistest kontsertidest oli festival Mariinski teatris, kus ta esitas programmi Eesti lauludega ühes kandlega.

Klassikalise muusika kontsert 27. oktoobril: Keelpillikvintett VivaMuse Sankt Peterburi Kapellast ja Maria Veretenina!