Klavessiinifestival / Galakontsert - edasilükatud aprilli 2021

K, 14.04.21 kell 18:00

Festival on aprillist 2020 seoses eriolukorraga edasilükatud. Uued kuupäevad on 14-18. aprill 2021, täpne ajakava selgumisel.

 

19.04 2020, kell 18.00, Kadrioru loss, Tallinn
Galakontsert 
XII Klavessiinifestival

 

Tuuli Lindeberg – sopran

Reinut Tepp, Julia Ageyeva Hess, Ene Nael – klavessiin

Festivaliorkester

 

J. S. Bach                    Kontsert D-duur BWV 1054

1685-1750                   

Mirjam Tally               Event Horizon (2019) sooloklavessiinile - esiettekanne

1976                

C. P. E. Bach               Kontsert d- moll Wq. 23

1714-1788

 

G. F. Händel               aariad ooperitest

1685-1759

                        

Tuuli Lindeberg on üks Soome juhtivamaid ja nõutumaid barokiaja ning kaasaegse vokaalmuusika esitajaid. Ta esineb regulaarselt parimate orkestrite ja ansamblitega, olles oratooriumide ja kooriteoste solist ning andes soolokontserte. Ta on sage külaline Soome arvukatel muusikafestivalidel. Lindeberg teeb tihedalt koostööd noorte soome heliloojatega ja on olnud paljude temale kirjutatud teoste esmaesitajaks.   

Lindeberg on enne vokaalmuusikale pühendumist õppinud Sibeliuse Akadeemias klaverit, muusikateooriat ja koorijuhtimist ning ta omandas samas õppeasutuses magistrikraadi soololaulu alal. 2009 võitis ta Kangasniemi lauluvõistlusel teise preemia. Lisaks kontsertreerimisele õpetab T. Lindeberg laulu ja barokkmuusikat Sibeliuse Akadeemias ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

 

Reinut Tepp on hinnatud klavessinist, kes lisaks muusikutegevusele mitmetes koosseisudes on tegev ka kammermuusika ja klavessiiniõppejõuna Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 

Aastast 1998 on Reinut Tepp tegev kammerorkestris Kremerata Baltica, samuti mängib Tepp Kremerata Baltica Sekstetis (kunstiline juht Gidon Kremer). Ta on esinenud orkestriga arvukatel kontsertidel ja festivalidel paljudes paikades üle maailma sh Carnegie Hall, Royal Albert Hall ja Tōkyō Suntory Hall ja andnud kontserte koos nimekate interpreetidega sh Michaela Petri, Sergio Azzolini, Kalev Kuljus, Moshe Aron Epstein ja Maria Fedotova. Reinut Tepp on teinud koostööd mitmete kollektiividega sh Tallinna Barokkorkester, Rondellus, Corelli Consort, Eesti Barokksolistid ja Tallinna Kammerorkester. Tihe koostöö seob teda varajase muusika ansambliga Cantores Vagantes.
Aastal 2010 pälvis Reinut Tepp Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia silmapaistva muusikalise partnerluse eest paljudes kollektiivides.

 

Julia Ageyeva Hess siirdus peale Arizona Ülikoolist bakalaureuse ja magistrikraadi (mõlemad cum laude) omandamist New Yorki, kus sai 2011. aastal doktorikraadi Stony Brooki Ülikoolis. Julia Ageyeva Hessi õpetajate hulgas on Arthur Haas, Eckart Sellheim ja John Metz ning ta on täiendanud ennast Lars Ulrik Mortenseni, Ketil Haugsandi, Andrew Lawrence Kingi, Kenneth Weissi ja Imbi Tarumi meistrikursustel. Ta on mitmete konkursside laureaat: Paola Bernardi konkurss Bolognas 2013, II A. Volkonski Klavessiinikonkurss Moskvas 2013, Westfieldi Klavessiinikonkurss Washingtonis 2012, lisaks diplom I Volkonski Klavessiinikonkursilt 2010.

Julia Ageyeva Hess on esinenud USA-s ja paljudes Euroopa riikides, sealhulgas Bostoni, Berkeley, Amhersti ja Connecticuti vanamuusika festivalidel. 2001-2009 osales ta klavessinisti ja asutajaliikmena vanamuusika ansambli Galileo Project tegevuses Californias. Eestis on ta teinud koostööd Tallinna Kammerorkestriga, Tallinna Barokkorkestriga, NYYD ansambliga, Imbi Tarumiga, Kädy Plaasiga ja Meelis Orgsega. Moskvas on ta esinenud solistina orkestritega Golden Age ja Pratum Integrum. Alates 2016. aasta sügisest elab Julia Saksamaal ning õpetab klavessiini ja klaverit Heidelbergi muusikakoolis.

Vaata festivali kogu programmi:

www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/klassika/xii-klavessiinifestival-69670/?&design=piletilevi

Korraldaja
MTÜ Klavessiinisõprade Tsunft
imbi.tarum@mail.ee, kontakttelefon: 5511406