Kontserdisari ''Sada suures saalis''

17.11.2019 kell 17.00
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal

Kontserdisari „Sada suures saalis“
„Sümfooniline jazz“ – EMTA jazzmuusika eriala 15

Esinevad EMTA sümfooniaorkester ja bigbänd
Solistid Kristi Raias (vokaal), Elina Hokkanen (vokaal), Kadri Voorand (vokaal), Martin Kuusk (klarnet), Hanna Taube (saksofon), Aleksander Paal (saksofon), Ella Mimosa Laine (tromboon), Liis Lutsoja (viiul), Kirke Karja (klaver), Pent Järve (kitarr), Jaak Sooäär (kitarr), Ramuel Tafenau (trummid)
Dirigent Wolf Kerschek
Kavas Wolf Kerscheki teosed ja seaded

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzmuusika osakond alustas tegevust 2004. aastal. Sellel sügisel tähistab jazzmuusika eriala EMTA-s oma 15. sünnipäeva kontserdiga 17. novembril EMTA uues suures saalis koostöös akadeemia sümfooniaorkestriga. Kontserdi kunstiline juht on tuntud saksa helilooja, arranžeerija ja dirigent Wolf Kerschek, kelle koostööpartnerite hulka kuuluvad lisaks Euroopa parimatele bigbändidele nii Tokio sümfooniaorkester ja Salzburgi Camerata kui ka rahvusvahelised popstaarid Helene Fischerist Rammsteini ja Michael Boltonist Rick Springfieldini. Kontserdil astuvad sümfooniaorkestri ees üles erinevad solistid ning kaasa lööb EMTA bigbänd.
Kontserdisari „Sada suures saalis“

Sada aastat tagasi pandi alus eesti professionaalsele muusikaharidusele. Naljatledes võib öelda, et sada aastat on oodatud ka väärilist kontserdisaali, kus kuulajatele kõrgel tasemel kvaliteetseid muusikaelamusi pakkuda. EMTA kauaoodatud kontserdi- ja teatrimaja valmimisega on see unistus täitunud ning uue hoone südameks olev suur saal, mis mahutab korraga ligi 500 kuulajat, pakub Eesti parimat akustikat ja kaasaegseimaid tehnoloogilisi võimalusi. Lisaks EMTA 100 juubelisündmustele käivitub käesoleval hooajal kontserdisari „Sada suures saalis“, mis oma mitmekülgsete kontsertidega publikule uut kontserdisaali tutvustab. Juubeliaastale vääriliselt on uue kontserdisarja esinejateks eesti tippmuusikud, EMTA üliõpilaste paremik ning mainekad külalisinterpreedid partnerülikoolidest ja mujalt.

„Sada suures saalis“ – kõrgetasemelise muusikaprogrammiga kontserdisari Tallinna südalinna moodsaimas kontserdimajas!

Vaata ka www.emtasaalid.ee

Sissepääs tasuta