Kontsert ''Good Times Express''

Kiirrong Good Times Express (Hea Tuju Ekspress) saabub jõuluootuses rahulikumaks jäänud Tallinnasse ja peatub Kaja Kultuurikeskuses kolmapäeval, 11. detsembril kell 18.30! Tule kaasa põnevale kontsertreisile läbi ajastute, mandrite ja muusikastiilide alates vanimatest džässmuusika lugudest kuni tänapäeva popmuusika klassikuteni! Kaja Kultuurikeskuse tantsupõrand ootab sind! Saad kõigutada oma puusasid Bill Haley igihalja „Rock Around the Clock” taktis, nautida Frank Sinatra loo „Come Fly with Me” sügavaid tundepuhanguid ning lõõgastuda Queeni hõngulise „Crazy Little Thing Called Love” rütmi saatel. Salapärane kiirrong toob Sinu juurde kirju seltskonna lauljaid ja muusikuid, kes jutustavad kütkestava ja pisut müstilise loo, mis on nauditav nii kõrvadele kui ka silmadele, saatuslikust Good Times Express kiirrongist ja selle reisijatest. Tule Sinagi sõitma, kui oskad igatsevalt unistada ja kirglikult armastada! Esimese klassi vagunis reisivad meie suurepärased ja vastupandamatud solistid Andriana Tšupova Eestist ja Kristīne Baltiņa Lätist. Kolmanda klassi vaguni kõvasid puupinke kulutavad juba seitse aastat Soomes tegutsev Läti-Soome koor Ziemeļmeita ja teenekas 53-aastane Tallinna Tehnikaülikooli Kammerkoor ning see vagun on loomulikult kiirrongi kõige lärmakam ja lõbusam seltskond.

Kiirrongis on nad justkui kodus, sest mõlema koori igapäevaellu kuulub osalemine festivalidel ja võistlustel, millega kaasneb pidev reisimine. Ziemeļmeita on korduvalt osa võtnud Euroopa lätlaste kultuuriüritustest, mida on korraldatud Belgias, Saksamaal, Rootsis ja Iirimaal, ning on ainuüksi eelmisel aastal esinenud 5 korda Lätis! Tallinna Tehnikaülikooli Kammerkoor on festivalide vana tuntud tegija: 2013. aastal Barcelonas rahvusvahelisel muusikafestivalil Festival Internacional de Musica de Cantonigros saavutatud 3. koht ning 2018. aastal Kaunases peetud Lithuania Cantat võistlusel pälvitud 3. koht ja kuldne diplom on koori viimaste aastate ühed parimad saavutused.

Mõlemad koorid armastavad traditsioonilist koorimuusikat, kuid on alati valmis mugavustsoonist välja astuma, et panna end proovile väljakutsuvate projektide ja eksperimentidega, nagu see kiirrongi seiklus, kus nad ei ole ainsad musikaalsed reisijad. Publikut lõbustab positiivsest energiast pakatav saksofonikvartett Next Move, kus musitseerivad suurepärased instrumentalistid Inga Meijere, Baiba Kuzmina, Katrīna Kivleniece ja Anete Levica. Next Move on Baltimaade esimene ainult naistest koosnev saksofonikvartett, mis on loodud 2002. aastal. Inga Meijere on alates kvarteti loomisest nii kirjutanud kui ka seadnud lugusid oma ansamblile. Raske on leida sellist kohta, kus Next Move ei ole esinenud - nad on mänginud parkides, kirikutes, raamatukogudes, ostukeskustes ja isegi lossides, ning nende tihe kontserdigraafik on lausa tähelepanuväärne.

Neid võluvaid saksofoniste saadab andumusega ansambel, kus kitarristina kogub pilke Āris Ozols, klahve vajutab Matīss Žilinskis, bassi embab Ansis Klucis ja trumme taob Valters Gotlaufs. Kõik ansamblimängijad töötavad aktiivselt Läti Rahvuskaardi orkestris ning Big Band’is. Elavate piltidega lõbustab vaatajaid videokunstnik Līva Vilnīte. Selles ülemeelikus seltskonnas juhatab kontserti ja loob korda ei keegi muu kui Ilmārs Millers, kelle töötempo võistleb meie kiirrongi liikumiskiirusega. Ta on lõpetanud 2013. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning omandanud bakalaureusekraadi koorijuhtimise erialal. Millers juhatab samaaegselt kolme koori kolmes eri riigis: Ziemeļmeita koori Soomes, Tallinna Tehnikaülikooli Kammerkoori Eestis ning Sigulda segakoori Atvars Lätis. Tänu temale korraldatakse ka üle maailma tegutsevate välis-läti kooride ühiskontserte austades vana laulupidude traditsiooni.

Uksed avatakse kell 17.30.

Piletid saadaval Piletilevis kui ka kohapeal.