Kontsertmeistrid. Hans Christian Aavik

Tallinna Kammerorkestri uues sarjas „Kontsertmeistrid“ soleerivad säravad noored ja andekad keelpillimängijad. Sel kontserdil musitseerib koos Tallinna Kammerorkestriga viiulivirtuoos Hans Christian Aavik.

Hans Christian Aavik mängib Eesti Pillifondi ning perekond Sapožnini lahkel loal Giovanni Paolo Maggini viiulil (u 1610, Brescia, Itaalia) Victor Fétique’ poognaga (u 1930, Prantsusmaa). 

Hans Christian Aavik on üks väljapaistvamaid Eesti viiuldajaid, kes oma suurepärase stiilitunnetuse ning selgelt eristuva kõlaga on silma paistnud nii Eestis kui ka mitmel pool Euroopas. 2022. aasta kevadel pälvis ta esimese eestlasena esikoha mainekal Carl Nielseni rahvusvahelisel konkursil. Kontserdil Tallinna Kammerorkestriga on ühendatud barokiajastu muusika, Viini klassika ja soome nüüdislooming.

„Viiul tema käes laulab, nutab, tantsib, hullab, möllab, nukrutseb, paitab ja hoolib. Aaviku pillimängus paistab silma vaimne ja füüsiline terviklikkus. Särava, pingest laetud ja filosoofiliselt mõtestatud interpretatsiooni taga peitub uudishimulik meel, avatud olek, tänulikkus ja lugupidamine helilooja ning kuulaja suhtes”. (Sirp, november 2020)

Kavas:

  • Heinrich Biber – „Battalia“
  • Olli Mustonen – Nonett keelpillidele nr 2
  • Joseph Haydn – Sümfoonia nr 45 „Lahkumissümfoonia“

Sarja "Kontsertmeistrid" kunstiline juht on Tõnu Kaljuste.

Kontsert on ilma vaheajata ja kestab u 1 tund ja 15 minutit.

2022/2023 tähistab Tallinna Kammerorkester oma 30. kontserdihooaega. Tallinna Kammerorkestri asutaja, kunstiline juht ja peadirigent on Tõnu Kaljuste.

Korraldaja
Tallinna Filharmoonia
kristamust@gmail.com, kontakttelefon: 6699940