1

Kõrvaring 1 | Hugo Ticciati, Julian Arp, Tallinna Kammerorkester

Uue kontserdisarjaga „Kõrvaring“ toob Tallinna Kammerorkester fookusesse heliteosed, mida siinmail esitatakse harva või pole kunagi esitatud. Kuulajatele tähendab see võimalus laiendada teadmisi vähetuntud väärt muusikast ja tuntud teoste uutest tõlgendustest.
Sarja avakontserdi modernne muusika pakub esitajatele rohkelt väljakutseid. Publikule saalis aga – võimaluse kuulata väärt muusikat. Solisti ja dirigendina teeb kaasa Eesti publikut virtuoossusega varemgi vaimustanud Hugo Ticciati (Rootsi). Solistina teeb kaasa tšellovirtuoos Julian Arp (Saksamaa).

Kavas: Philip Glass „Company” Artūrs Maskats Concerto Grosso Pēteris Vasks „Vientuļais eņģelis” („Üksildane ingel“) Iannis Xenakis „Voile“ Igor Stravinski Concerto in D „Basel“ 9. novembril 2019 EMTA teatri- ja kontserdimajas esitatava muusika meeleolud on kantud Rootsi kaasaegse muusika festivali „O/Modernt“ vaimsusest. Kavas on teosed 20. sajandi muusika mõjukatelt Philip Glassilt, Igor Stravinskilt, Iannis Xenakiselt ning Läti tänapäeva tuntuimatelt Pēteris Vasksilt ja Artūrs Maskatsilt.

Musitseerivad:

Hugo Ticciati on rahvusvaheliselt tuntud viiuldaja ja dirigent, kes suhtub loominguliselt kõigesse, olgu see siis esinemine Carnegie Hallis, improviseerimine Indias koos munkadega või uuenduslike kavade väljatöötamine tema poolt 2011. aastal asutatud „O/Modernt“ festivalile. Ticciati repertuaaris on klassikat ja nüüdismuusikat. Heliloojad nagu Erkki-Sven Tüür, Peteris Vasks, Judith Weir jt on talle kirjutanud üle kolmekümne teose. Ticciati tegutseb kollektiivides Manchester Camerata ja Orchestra da Camera di Perugia, annab meistriklasse ning muusika-alaseid loenguid kogu maailmas.

Julian Arp on tšellovirtuoos, kes õppinud Berliinis Hanns Eisleri nimelises Kõrgemas Muusikakoolis, kus ta oli Boris Pergamenschikowi üks viimaseid õpilasi. Julian Arp on tegev nii solisti kui ka kammermuusikuna ning pühendunud just kaasaegse muusika esitamisele. Temale on kirjutanud teoseid Samir Odeh-Tamimi, Sven-Ingo Koch, Sarah Nemtsov, Violeta Dinescu jt. Samuti on ta rahvusvahelise festivali Zeitkunst kaasasutaja. Julian Arp mängib tšellol, mille 2010. aastal valmistas Stephan von Baehr ajaloolise Stradivari Stauffer Ex Christiani 1700 pilli järgi.

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Tallinna Kammerorkestri repertuaaris on esindatud nii baroki-, klassitsismi- ja romantismiajastu muusika kui ka 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena.

Korraldaja
Tallinna Filharmoonia
kassa@filharmoonia.ee,