KUIDAS EHITADA AIAPÄKAPIKKU

Koostöös Sõltumatu Tantsu Lavaga etendub Kadri Sireli tantsulavastus "Kuidas ehitada aiapäkapikku". 
See on muinasjuturüüs manuaal, mille keskmes on inimese soov ehitada. Ehitada teid, maju, eesmärke ja unistusigi. Loo kangelasteks on kehad, puit, valmiv objekt ja loomulikult - salapärane aiapäkapikk, kes kõik elavad ühes aias, keda juhib üks eesmärk, kuid erinevad agendad. Nendevahelised kokkulepped ja arusaamatused viivad teekonnale, kus on võimalik jälgida konstrueerumas ideed läbikukkumisest. 
"Kuidas ehitada aiapäkapikku" on käik läbi tavapäratu ehitustegevuse, mis vaatleb, kuidas tekivad ebarealistlikud ootused mõttetutes eesmärkides ning missuguseid mõistatuslikke uksi on võimalik avada, kui neist taganematult kinni hoida.


Idee autor ja lavastaja Kadri Sirel, laval Kadri Sirel ja Chiara Cenciarini ( Itaalia), kunstnik Helena Keskküla, helilooja EndmisiSalamisi, valguskunstnik Karolin Tamm. 

Piletid siit ---> https://bit.ly/2W0ohYD


Kadri Sirel on 2015. aastal lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia ja täiendanud õpinguid Anton Bruckneri nimelises ülikoolis lavatantsu erialal. Pärast lõputöö kaitsmist teemal "Individuaalse kehatunnetuse arendamine grupiühtsuse nimel" on ta indiviidi ja grupivahelist ühisosa otsimist jätkanud nii stuudioruumis kui lavastustes. Kadri tööd kunstnikuna vaatlevad sise-ja välisruumis kujunevaid hierarhiaid. Teda huvitab, kuidas võim toimib - mitte tingimata sellepärast, et sellele vastanduda, vaid lihtsalt kõrvutada, kuidas algorütmid ühtivad nii personaalses kui kultuurilises. 2017. aastal tuli ta välja kahe soololavastusega: "The Queen Is Dead" ja Arvamusfestivali raames Paide kirikus etendunud "Ruumile alistumine". "Kuidas ehitada aiapäkapikku" on uus ettepanek seda teemat mõtestada.

Korraldaja
MTÜ Liisa
liisa.liksor@gmail.com, kontakttelefon: 53457979