KULTUURIKOHVIK: Polina Tšerkassova ja Juhan Uppin

23. septembril algusega kell 19 seab Tallinnas kohvikus Ait end sisse Kultuurikohvik. Publiku ette astuvad muinasjutumaailma kuninganna Polina Tšerkassova ning lõõtsakuningas Juhan Uppin. Esinejatega vestleb loomingu, muusika ning pärimuskultuuri teemadel Jüri Muttika.
 

“Kultuurikohvik“ on hubane kohtumispaik neile, kes soovivad üksteisega pärimusmuusika vahendusel kokku saada ning muusika ja loomingu üle pikemalt mõtiskleda. Ootame publikut selles õdusas kultuuridevahelises dialoogis lugusid nautima ning esinejatele julgelt küsimusi esitama.

Piletid hinnaga 7 eur müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.
____________________________________________________________

Polina Tšerkassova on jutuvestja, muusik ja antropoloog, kes põimib kaugetelt maadelt toodud tõsielulugusid ja muinasjutte muusikaga, mida ta esitab paljudel haruldastel pillidel. Ta ühendab suusõnalise kunstitraditsiooni kaasaegse jutuvestmisega. Polinal on ilmunud kolm heliraamatut inspireerivate muinasjuttude ja autorimuusikaga. Tema esimene heliraamat "Helisevad muinaslood" on nomineeritud Kultuurkapitali kirjanduse aastapreemiale. 

Juhan Uppin on mitmekülgne lõõtspillimängija, kelle muusika juured on sügaval traditsioonis ning sealt võrsuvad oksad ronivad leidlikult moodsate muusikastiilide, skandinaavia ja iiri rahvamuusika, uue loomingu ja improvisatsiooni poole. Uppin on üks säravamaid traditsioonilise eesti mängustiili valdajaid, tema mäng on nüansirikas ja kaasahaarav. Samas on ta alati olnud teppo-tüüpi lõõtsa võimaluste, kõlapildi, mängutehnika ja repertuaari avardaja, kelle mängus avaldub sügav lugupidamine traditsiooni vastu. Ta suudab ilmekalt tõestada, et teppo-tüüpi lõõtspill pole kaugeltki vaid ühte tüüpi muusika mängimiseks mõeldud rahvapill.  Juhan mängib meisterlikult ka maailmas ainulaadset päkarauakannelt ning on ansamblite RÜÜT ja Tuulelõõtsutajad liige.

„Kultuurikohvikut“ korraldab Eesti Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühm. Eesti Folkloorinõukogu on valdkondliku keskseltsina folklooriliikumise eestvedaja ja arendaja, kelle eesmärgiks on väärtustada pärimuskultuuri ja hoida selle järjepidevust. 

Korraldaja
Eesti Folkloorinõukogu
lyudmila@folkloorinoukogu.ee, kontakttelefon: +372 58 417 638