Kuraatorituur näitusel "Georg Ots, armastan sind!"

Näitusega "Georg Ots, armastan sind!" kaasnevatel kuraatorituuridel saab Otsa elu, tegevuse ning nende vastukajadega põhjalikumalt tutvuda.
Kuraatorituuridele on vajalik eelregistreerimine, mida saab teha kodulehel www.ajaloomuuseum.ee/kulastamine/uritused/kuraatorituur-naitusel-georg-ots-armastan-sind-1


Osalemine muuseumipiletiga 8 / 6 €.

Laulja ja näitleja Georg Ots (1920-1975) puudutas oma ande ja sarmiga miljoneid inimesi vähemalt kuuendikul planeedist Maa. Eestis hinnati teda kõrgelt, Venemaal ja Soomes lausa jumaldati. Omaaegsed poliitilised olud, eelkõige raudse eesriide haare, ja Otsa tagasihoidlik iseloom takistasid tal vallutamast ülejäänud maailma. Need, kes on tema talendist osa saanud – olgu siis raadio või televisiooni, ooperi- ja operetiteatri või filmilindi vahendusel – kinnitavad üksmeelselt, et Ots oli legend juba oma eluajal.

Sajand pärast Georg Otsa sündi on paras aeg küsida, mis jääb legendist järele pärast tema surma? Milline koht oli ja on Georg Otsal rahva südames? Näitus mõtestab läbi austajate silmade Georg Otsa tähendust tema kaasaegsete jaoks ning ärgitab mõtlema tema panuse ja koha üle meie kultuuris.

Korraldaja
Eesti Ajaloomuuseum
kontakttelefon: 696 8690