1

Lastetuur „Rännak muinasmaailma“

Adamson-Ericu muuseum kutsub peresid mängulisele ringkäigule uuel näitusel „Kaljo Põllu. Mütoloogiline muinasmaailm“. Lastetuur viib mõtetes rändama muinasmaailma, mõtiskleme eestlaste tavade ja uskumuste üle ning leiame sarnasusi ja erinevusi meie hõimurahvastega. Lapsi ja täiskasvanuid ootavad tuuril ka vahvad mängud ja loominguline ülesanne kunstikeldris. Tegevused on suunatud 6–12 aastaste lastega peredele.

Uuritakse, kust eestlased pärinevad, ning arutletakse, mida meie rahvas on kaasa võtnud muistsest ajast sellist, mis meid ühendab ja mida me tänapäevalgi tähtsaks peame. Tundma õpitakse eestlaste hõimurahvaid, juttu tuleb näiteks saamidest, udmurtidest, komidest ja teistest sugulasrahvastest.

Mängude ja loominguliste ülesannete läbi uuritakse, millised esemed kuuluvad erinevate hõimurahvaste kultuuri ja uskumuste juurde. Selgub, kus meie sugulasrahvad elavad, milliseid huvitavaid tarbeesemeid kasutavad, millesse usuvad ja mida elus tähtsaks peavad.

Seejuures vaadatakse, milliseid lugusid kujutavad eestlaste ja hõimurahvaste elust kunstniku Kaljo Põllu teosed. Jutustatakse ka põnevaid müüte nii vanade eestlaste kui ka meie hõimurahvaste pärimusest: näiteks, kuidas on tekkinud maailm, Päike ja Kuu ning lugusid inimeste ja jumalate omavahelistest suhetest.

Üritus on eelregistreerimisega, palume kirja panna sellel lingil: 

form.jotform.com/203231739236351

Info kodulehel: adamson-eric.ekm.ee/syndmus/lastetuur-rannak-muinasmaailma/

Korraldaja
Adamson-Ericu muuseum
adamson-eric@ekm.ee, kontakttelefon: +372 644 5838