1

Liblikatiiva efekt

Liblika tiib ei ole üksnes iluasi. Liblika tiib on looduse insenertehniline saavutus. Liblikate nutikad kohastumused annavad ideid teadlastele ja inseneridele, et leiutada uusi tehnoloogiaid. Liblikatiiva efekt mõjutab meid kõiki.

Energia avastuskeskuse ajutisel näitusel “Liblikatiiva efekt” uurime, millised on liblikate nutikad kohastumused ja kuidas nende tiiva ehitus on mõjutanud tehnoloogia arengut. Kas teadsite, mida on ühist liblika ja lennuki tiival? Ja et liblikate tiivakirjalt on leitud terve ladina tähestik? Kuidas saab liblikatiib olla sinist värvi, kui sinist pigmenti sellel ei olegi? Kuid mida on ühist ööliblika silmal ja päikesepaneelil?

Näituselt leiab neile küsimustele vastused, kuid peale selle veel põnevaid teadmisi nii eksootiliste kui ka Eestis leiduvate liblikate eluviisi kohta. Näitusel on väljapanekul liblikad ja teised lülijalgsed kollektsionääri Allan Selini kogust, tekstide ja enamiku fotode autor on putukateadlane Urmas Tartes.

Näitus on avatud 17. veebruarist kuni 31. oktoobrini 2019. Energia avastuskeskus on avatud tööpäeviti kella 10–19-ni, nädalavahetuseti kella 11–19-ni. Näitusele pääseb avastuskeskuse tavapärase sissepääsupiletiga.

Korraldaja
Energia avastuskeskus
info@energiakeskus.ee, kontakttelefon: 620 9020