1

Loodusvaatluse maraton Putukaväilal

Osale loodusvaatluse maratonil 14.-15. juunil 2019

Põhja-Tallinnas toimub 14.-15. juunil 2019 esmakordselt loodusvaatluse maraton, mis on tasuta ja avatud kõikidele huvilistele.

Koos loodusteadlastega vaatleme ja uurime Putukaväilal elavaid linde, imetajaid, putukaid, taimi, samblaid ja samblikke. Putukaväil on looduskaitsjate sõnul ökoloogiliselt liigirikas rohekoridor, õpime seal elutsevaid liike ära tundma ning määrama.

Ajakava

14:00-22:00     juhendavad loodusteadlased loodusvaatluse huvilisi
14:00               Putukaväila näituse avamine (kaardil märgitud asukohas)
19:30               vaatlusretked koos loodusteadlaste ja linnaplaneerijatega Putukaväila alal. Linnu-, imetaja-, putuka-, taime, sambla ja samblikuliikide uurimine.

23:00-01:00     Ööliblikate vaatlus

Keda ootame osalema?
Loodusvaatluse maratonil osalemiseks eelteadmisi tarvis ei ole, oodatud on kõik sõltumata vanusest, vaatluspunkti staabis on abis loodusteadlased. Põnevaid tegevusi ja avastamist on nii lastele kui täiskasvanutele.

Mis on loodusvaatluse maraton?

Tegemist on üle-eestilise loodusvaatlusega, mille käigus panevad inimesed erinevatel vaatlusaladel 24 tunni jooksul kirja nii palju kohatud liike kui võimalik. Vaatlused sisestatakse andmeportaali, kus need on avalikult kõigile kättesaadavad (v.a I kaitsekategooria liigid). 

loodusfestival.ee/lvm

Vaatluses märgitakse aeg, koht ja liik. Lisaks on hea, kui märgatud liigist on tehtud ka foto või video, mis aitab teadlastel liiki määrata. Igale loodusvaatluse maratonil osalejale meened korraldajatelt.

Lisainfo: tallinn.ee/putukas

Fb: Loodusvaatluse maraton Putukaväilal 

Korraldaja
Tallinna Linnaplaneerimise Amet
anu.leisner@tallinnlv.ee, kontakttelefon: 56562939