1

Loovkirjutamise konkurss "Kas pilt ütleb rohkem kui 1000 sõna?"

K, 25.11.20 kell 10:00
Üle kogu Eesti
Pikk 73, 10133 Tallinn, Estonia

Fotokunstikeskus Fotografiska ja Eesti Lastekirjanduse Keskus kutsuvad 4.–12. klassi õpilasi osalema loovkirjutamise konkursil “Kas pilt ütleb rohkem kui 1000 sõna?”

Inspiratsiooni kirjutamiseks saab ammutada Rootsi fotokunstniku Erik Johanssoni maagilistest töödest, mida on võimalik vaadata
Fotografiskas avatud näitusel “Ääretagused paigad”, fotograafi kodulehel või Instagrammis.

Lugusid võib kirjutada vabalt valitud Erik Johanssoni fotost lähtuvalt eesti, vene või inglise keeles. Oodatud on nii jutustused, muinasjutud, esseed kui ka lühivormid ja luuletused – kirjuta kasvõi haiku. Tekstide soovitav pikkus on kuni tuhat sõna.

Lood palume saata elektrooniliselt 25. novembriks 2020 märgusõnaga „Ääretagused paigad“ meiliaadressil elk@elk.ee. Tööle palume lisada loo autori nimi, vanus, kool, klass ning kirjutaja või õpetaja e-posti aadress. Alapealkirjaks märgi tööd inspireerinud foto nimi.

Žürii hindab konkursile saadetud töid kolmes vanuseastmes:

  • 4.–6. klass
  • 7.–9. klass
  • 10.–12. klass

Loovamaid kirjutisi ootab põnev auhinnasadu, mille seas Erik Johanssoni autogrammiga imelised postrid, tema maagilised raamatud ning Fotografiska aastane Sõbrakaart, millega saab tulla näitustele kasvõi iga päev.

Võistluse võitjad tehakse teatavaks 2021. aasta jaanuaris.

Foto: © Erik Johansson, Full Moon Service

Korraldaja
Eesti Lastekirjanduse Keskus
elk@elk.ee, kontakttelefon: 617 7231