Lühitutvustus näitusel „Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“

Igal laupäeval algusega kell 15.00 tutvustavad Eesti Kunstimuuseumi töötajad ja kutsutud spetsialistid näitusel „Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“ lühituuri raames mõnda teemat või kunstiteost. Umbes 30-minutilised tutvustused aitavad näituse temaatikat avada ja valitud teostesse põhjalikumalt süüvida.

Rahvusvaheline näitus „Vabad hinged. Sümbolism Baltimaade kunstis“ on sündinud Eesti, Läti ja Leedu riikide ja kunstimuuseumide koostöös. Näitus oli esmakordselt eksponeeritud 2018. aasta suvel Orsay Muuseumis Pariisis. Näituse peakuraator on prantsuse väljapaistev sümbolismiuurija Rodolphe Rapetti.

Näituse kolm põhiteemat – „Müüdid ja legendid”, „Hing” ja „Loodus” – väljendavad kunstnike vaimustumist romantilistest jutustustest, inimese individuaalsest sisemaailmast ja loodusmüstikast. Kunstnikud süüvisid oma kodumaa jutustuste maailma ja otsisid muistsete lugude tõlgendamise võimalusi kaasaegses kunstikeeles. Muistses minevikus nähti oma rahva kuldaega ning selle kangelaste kujutamisega väljendati idealistlikku tulevikulootust.

Eesti kunstnikest on näitusel teiste seas esindatud Kristjan Raud, Konrad Mägi, Nikolai Triik, Oskar Kallis, Läti kunstnikest kuulsad sümbolistid Janis Rozentāls, Vilhelms Purvītis ning Leedust loomulikult Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

www.kumu.ekm.ee

Korraldaja
Kumu kunstimuuseum
kumu@ekm.ee, kontakttelefon: 602 6000