1

Marjapäev botaanikaaias

Laupäeval, 25. juulil algusega kell 12 toimub Tallinna Botaanikaaias marjapäev.
Uute kogemuste valguses räägime nii tuntud kui ka vähelevinud marjataimede (maasikas, vaarikas, sõstar, karusmari, kuslapuu, toompihlakas, mustikas jt) kasvatamisest koduaias. Sortide uurimise tulemustest annavad ülevaate Polli aiandusuuringute keskuse teadur Liina Arus ja aiandusagronoom Väino Eskla. Huvilised saavad kuulda paljunduses olevate sortide eelistest ja puudustest, marjataimede istutamisest ja kasvuaegsest hooldamisest, haigustest ja kahjuritest ning nende tõrjest. Võimalik on maitsta ja hinnata eri sortide marju ning soetada istikud.  Sordivalikuga saab eelnevalt tutvuda veebis: www.facebook.com/MulgimaaMarid ja www.aiatark.ee.
Täpsem teave marjapäeva kohta telefonilt 606 2660 ja kodulehelt www.botaanikaaed.ee.

Taust
Liina Arus on tegelenud vaarika ja söödava kuslapuu sortidega 20 aastat. Viimastel aastatel on ta keskendunud eelkõige vähelevinud marjakultuuride (kuslapuu, toompihlakas, aroonia, ebaküdoonia, lodjapuu, must leeder ja karusmari) uurimisele ja propageerimisele Eesti koduaiapidajate ja kasvatajate hulgas. Hetkel on isiklikus kollektsioonistandikus kasvamas marjakultuure 10st liigist üle 60 erineva sordiga. Viimased 5 aastat on olnud tegev nii marjakasvatusalases teadustöös, nõustamistegevuses, õpiringide läbiviimises kui ka isikliku ettevõtte ülesehitamises ja
arendamises. Lisateavet: www.facebook.com/MulgimaaMarid

Väino Eskla on tegelenud sõstra- ja karusmarjasortide hobiviisilise katsetusega alates 1984. aastast. Hetkel on kollektsioonis üle 80 (s.h üle 50 musta sõstra) sordi. Alates aastast 2009 on sõstarde valmimise ajal korraldanud paljude sortide marjade maitsmist, kus huvilised saavad selle järgi oma sordieelistust kujundada. Kogemuste põhjal paremaks osutunud sorte paljundab puukoolis.
Lisateavet: www.aiatark.ee.

Korraldaja
Tallinna Botaanikaaed
kontakttelefon: 606 2660