Mefisto

Etendus on ilma vaheajata ning kestab 2 tundi ja 15 minutitAutor → Klaus Mann
Lavastaja ja dramatiseerija → Kertu Moppel
Kunstnik → Arthur Arula
Koreograaf → Jüri Nael
Valguskujundaja → Priidu Adlas
Helikujundaja → Lauri Kaldoja
Videokujundaja → Epp Kubu
Tõlkija → Rita Tasa Osades → Juhan Ulfsak, Lauri Kaldoja, Hendrik Toompere jr, Teele Pärn, Inga Salurand, Merle Palmiste, Sandra Ashilevi, Indrek Sammul (Tallinna Linnateater) või Gert Raudsep, Guido Kangur, Karmo Nigula, Britta Soll või Hilje Murel, Markus Luik ja Rahvusooper Estonia poistekoor Juhanid (juhendajad Jaanika Kuusik ja Maret Poll)

Lavastus põhineb Klaus Manni romaanil „Mefisto”. Mann kirjutas romaani aastal 1936, kui ta oli põgenenud Saksamaalt natside võimuletuleku tõttu Hollandisse. Romaani peategelane on Hendrik Höfgen, suurepärane näitleja, kellele meeldib olla tähelepanu keskpunktis. Ta laulab, tantsib, teeb nalja, ta on võluv ja lõbus. Tema isikus on ühendatud suur kunstnik ning väljapaistev showmees.
Höfgen on just teinud oma esimese suurrolli (Mefistofeles Goethe „Faustis”) kui Saksamaal tulevad võimule natsionaalsotsialistid. Höfgenil on valida, kas jätkata oma tõusujoones kulgeva karjääriga, isegi kui ta peab selle nimel tegema koostööd poliitilise jõuga, mille vaateid ta absoluutselt heaks ei kiida; või seista oma väärtushinnangute eest, mis paraku tähendaks ka tema karjääri lõppu.
Klaus Manni jaoks on tegu väga isikliku looga, sest Höfgeni tegelaskuju põhineb Manni õemehel, tolle ajastu suurimal Saksa näitlejal Gustaf Gründgensil.
Manni romaani põhjal valmis 1981. aastal Ungari režissööri István Szabó film „Mefisto”, mis võitis samal aastal parima võõrkeelse filmi Oscari.Esietendus 12. veebruaril 2021 suures saalisLoe lavastuse kohta rohkem Eesti Draamateatri kodulehelt