1

METSIK KAART

N, 28.01.21 kell 20:00
Niguliste muuseum
Niguliste 3, 10130 Tallinn, Eesti
L, 30.01.21 kell 20:00
Niguliste muuseum
Niguliste 3, 10130 Tallinn, Eesti

METSIK KAART. Ära jäta mind meelde

Lavastus “METSIK KAART” on kummardus koroonakriisi-järgsele uuele, elujaatavale ajastule. Lavastus otsib ja avab uue ajajärgu juba tuntud ja alles tärkavaid seisundeid.

ENE JÄRVIS / EVA KOLDITS / LAINE MÄGI / MIRTEL POHLA / GERT RAUDSEP / IVO REINOK / LIISA SAAREMÄEL / SIMEONI SUNDJA

lavastaja JAN TEEVET / kunstnik KAIRI MÄNDLA / dramaturg MARION JÕEPERA
kehadramaturg HENRI HÜTT / helilooja HENDRIK KALJUJÄRV / valguskunstnik OLIVER KULPSOO / videokunstnik MARIA ELISAVETA ROOSALU / ehtekunstnik TAAVI TEEVET

 

Ükski aeg ega ajastu pole inimeselt saabumiseks luba küsinud.

Luba küsimata haarab see meid endasse, viskab pöörasesse saltosse, tõukab tundmatusse.

Epohhi avav välgulöök on nii kiire ja vahe, et mõni ei märkagi, aga ometi pole miski enam endine.

See, kes märkab, ärkab. Haarab elul sarvist, vahetab välja tapeedi elutoa seinal või, kui sellest ei piisa, siis kogu seina; karjääri, hirmud, parimad sõbrad või baasuskumused.

Need meist, kes on üles ärganud, omastavad äkitselt teadmise, kuidas oma eluga tõeliselt üheks saada - põhiotsingule totaalselt alluvana, tantsides intensiivse teadmise piiridel ja nendest üle. Nemad on need, kes suunduvad paika, kuhu ei juhata ükski teedeatlas, Regio ega Lonely Planeti reisijuht, vana-vanaisa maakaart ega sulni häälega GPS-süsteem. Kohta, kuhu kompassinõel lihtsalt ei osuta. Nad jõuavad paika, mis on sündinud tuumtunde lõhkamisest ja seisundist, mille taastamine on sama võimatu nagu kummelitee serveerimine ekstaatilise tantsu kulminatsioonhetkel.

2020 on aasta, mis on voltinud meie elud pehme sametina stiilide, kriiside, poliitilis-sõjaliste konfliktide, infomassiivide ja vastanduvate tõemonopolide kuhjade vahele. Taolisele kuhjumisele järgneb tavaliselt lagunemine, aga enne seda veel pöörane barokk, dekadentsi apogee. Tunde tuumadest läbinõrgunud dekadents võib hoida endas aga rohkem ilu kui talle järgnev uuestisünd. Loob ju inimene uue maailma alles siis, kui eelmine on lõplikult kildudeks kukkunud.

Mäleta surma ja ela!

Barokile omane memento mori saab viia nii mõtestatud otsingu kui ka palavikulise hüsteeriani. Kas peaksime kõige hinnaga igasugust jahtumist vältima või leppima sellega, et ainult hüperhetkes* elamine on meie jaoks tegelikult võimatu?

“METSIK KAART. Ära jäta mind meelde” on lugu nendest ja neile, kes satuvad silmitsi iseendaga ja ei karda lennata.

* hüperhetk - hetk, mis on sedavõrd totaalne ja piiritu, et sellest väljaspool on end võimatu tunda

Korraldaja
MTÜ Collegium Miraculorum
collegiummiraculorum@gmail.com, kontakttelefon: 53436391