„#minaloenagasina?!”/„#ячитаюаты?!“ kohtumine Jürgen Roostega

Neljapäeval, 17. mail kell 13 toimub Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40) sarja „#minaloenagasina?!"/„#ячитаюаты?!“ avaüritus. Kirjanik Jürgen Rooste kohtub Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi ja Tallinna Õismäe Vene Lütseumi õpilastega. Skype konverentskõne vahendusel saavad kohtumisest osa ka Narva Keelelütseumi õpilased.

Sarja „#minaloenagasina?!/#ячитаюаты?!“ raames kutsutakse Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakondadesse ja haruraamatukogudesse vene keelt suhtluskeelena kõnelevatele lastele ja noortele esinema Eesti kirjanikke. Kohtumiste eesmärgiks on tutvustada vene keelt emakeelena kõnelevatele lastele ja noortele kaasaegset eesti kirjandust ja kirjanikke, aidates seeläbi noortel paremini mõista ennast ja enda kõrval elavaid kaasmaalasi, kellel võivad olla teistsugused arusaamised ja ellusuhtumised, et nii liikuda ühiste väärtuste leidmise poole. Samuti on kohtumiste eesmärgiks arendada laste ja noorte eesti keele oskust.

Sarjas raames toimub 10 kohtumist, kus esinevad nii  positiivset vastukaja leidnud laste- ja noortekirjanduse debütandid kui teada-tuntud kirjanikud, kelle raamatud käsitlevad teemasid, mis noori kõnetavad, ning kellega kohtumine noori intrigeerib.

Lisainfo: Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse pearaamatukoguhoidjalt Nadezhda Geryakilt telefonil 683 0961 ja e-posti aadressil Nadezhda.Geryak@tln.lib.ee.   

Sarja läbiviimist rahastab Kultuuriministeerium ning toetab Integratsiooni Sihtasutus.

Osavõtt on tasuta. Kõik huvilised on oodatud.

 

Korraldaja
Tallinna Keskraamatukogu
Nadezhda.Geryak@tln.lib.ee, kontakttelefon: 683 0961