Moodsa õppimise festival "iduEDU 2019"

Festivalile "iduEDU" on oodatud kõik moodsa õppimise huvilised üle Eesti. 

Kesklinna hariduskvartalis – Tallinna Reaalkoolis, Tallinna Inglise Kolledžis ja Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 6, 8 ja 10) ning Tallinna Kesklinna Põhikoolis (Pärnu mnt 10) – pakutakse rikkalikus valikus töötubasid. Töötube viivad läbi Tallinna koolid ja lasteaiad, kellel on jagada häid ideid huvitavaks õppimiseks, samuti eKool, HITSA ja Startup Estonia. Oma panuse annavad ka õpilasfirmad, kes tutvustavad oma tehtut ja innustavad olema ettevõtlik. Keskraamatukogus keskendutakse täiskasvanuharidusele ja elukestvale õppimisele. 

Päeva esimene pool (11-13.30) on sisustatud eeskätt haridusasutuse juhtidele ja õpetajatele mõeldes, teine pool (13.30-16) on suunatud ka õpilastele ja lapsevanematele.

Õpetajad saavad inspiratsiooni näiteks töötubadest „Tere tulemast Coding Express pardale!“, „STEAM vahendid lasteaias“ ning „Loodusteaduste laborid ja nutikad sensorid“. Õpilasi, lapsi ja miks mitte ka vanemaid ootavad põgenemismäng koolitunnis (Tallinna Inglise Kolledž), tutvumine droonidega ja lennuharjutused (Tallinna 21. kool) ning mäng Lego ja Duplo klotsidega.

Festivali näitusealal tutvustavad firmad uudseid võimalusi, mida õpetamisel-õppimisel võiks kasutada. Kogu päeva kestval huvirallil saab uurides ja proovides koguda punkte ning osaleda auhinnaloosis. Tallinna Tondiraba Huvikool toob kohale isegi ralliauto. 

See on vaid väike loetelu pakutavatest teemadest ja tegevustest. Kogu programmi leiab festivali kodulehelt www.iduedu.ee, kus saab (alates oktoobrist) ka osalejaks registreeruda.

Festivali korraldavad Tallinna Haridusamet, HITSA, Tallinna Ülikool, eKool, Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kesklinna Põhikool, Tallinna Keskraamatukogu, Junior Achievement Eesti, Startup Estonia ja In Nomine.

Korraldaja
Tallinna Haridusamet
haridusamet@tallinnlv.ee, kontakttelefon: +372 6404590