1

Muinsuskaitsepäevad Rahvusraamatukogus

TASUTA PROGRAMM RAHVUSRAAMATUKOGUS:

  • 12.09 kl 17.30-19.00 Hoidla ekskursioon (eelregistreerimisega)
     
  • 13.09 kl 17.30-18.30 Näituse "Laulupeoraamatukogu" ringkäik (kogunemine fuajees Aja ruumis)
     
  • 14.09 kl 13.00-14.30 Hoidla ekskursioon (eelregistreerimisega)
     
  • 14.09 kl 12.00-19.00 Majaga saab tutvuda läbi templimängu ja avatud on üheks päevaks vanade asjade muuseum.


Rahvusraamatukogu on rikka kultuuriga kohtumispaik. Kuigi hoone ise on alles noor, hoiab see endas sadade aastate vanust kultuuri – olgu see talletunud raamatute, muusika, piltide, maalide, postrite või postkaartide kujul.

Muinsuskaitsepäevade raames pakume inimestele juurdepääsu meie aarete kambrile ehk raamatuhoidlatele. Samuti avame üheks päevaks külastajatele vanade asjade muuseumi, mis hoiab endas Rahvusraamatukogu pärandi lugu. Meelelahutusliku poole pealt viime teid ringkäigule Laulupeoraamatukokku, kus tutvustame 150 aastat laulupidu sõnas, pildis ja helis - näitus põhineb meie rikkalikel kogudel. Lapsed saavad majaga tutvuda läbi templimängu.

Aga alati võib ka niisama tulla, kohvikus aega veeta ja uuemat kirjavara sirvida ning koju laenata.

---
Sündmus toimub Euroopa Muinsuskaitsepäevade raames, mis toimuvad 12.-15. septembrini. Selle aasta teemaks on “Kultuur ja meelelahutus”. Muinsuskaitsepäevade eesmärk on tutvustada meid igapäevaselt ümbritsevat rikast ja mitmekesist kultuuripärandit, võimaldades inimestele juurdepääsu mälupaikadele ja muuseumidesse ning korraldades ekskursioone oma kodukandi pärandi ning ajaloo paremaks mõistmiseks.

Korraldaja
Eesti Rahvusraamatukogu
info@nlib.ee, kontakttelefon: 630 7100