1

Naily Saripova klaveriõhtu

Naily Saripova klaveriõhtu

Kava
J- Ph. Rameau  Gavotte a-moll süidist a-moll/ Suite en la Gavotte et six Doubles
Mustlanna/ L'Egyptienne
Lindude häälitsused/ Le Rappel des Oiseaux
L van Beethoven Sonaat C-duur nr 3 op 2 nr 3
P. Tšaikovski Aastaajad op 37 bis

 

10. jaanuaril astub Mustpeade Maja Valges saalis publiku ette noor eesti pianist Naily Saripova. Kontserdil kõlavad Rameau, Beethoveni ja Tšaikovski klaveriteosed. Pianist Naily Saripova alustas klaveriõpinguid Nõmme muusikakoolis Nathalie Maasini klaveriklassis; 1996. a. jätkusid õpingud G. Otsa nim. Muusikakoolis Mailis Põllu juhendamisel; aastast 2000 õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Aleksandra Juozapenaite-Eesmaa klaveriklassis; 2013. a. kaitses Naily Saripova EMTAs doktorikraadi.  

Naily Saripova on edukalt osalenud mitmel rahvusvahelisel konkursil. 2002. aastal saavutas ta III preemia rahvusvahelisel pianistide konkursil Konzerteum Kreekas; 2003. aastal diplomi rahvusvahelisel pianistide konkursil Val Tidone Competitions - Silvio Bengalli Prize Itaalias; 2004. aastal duos sopran Alfia Kamalovaga VIII Eesti noorte interpreetide konkurss-festivalil Con Brio ’04 Eesti Muusikaakadeemia preemia ja Eesti Raadio preemia.

Naily Saripova  peab ääretult oluliseks loomingulist koostööd väljapaistva Ukraina pianisti Vjatšeslav Novikoviga. Klaveriduo Novikov-Saripova koostöö algas 2005. aastal Kuhmo kammermuusika festivalil Soomes. Seni on duo pühendunud peamiselt Mozarti, Beethoveni ja Schuberti loomingule.  2013. aastal andis klaveriduo välja plaadi Mozart-Schubert. Klaverimuusika neljale käele. Naily Saripova–Vjatšeslav Novikov, mida kriitikud on kõrgelt hinnanud nii Eestis kui ka välismaal.  

“Naily Saripova ja Vjatšeslav Novikovi mõttekaaslusest sündinud helitõendile on kaardistatud kolm suurteost, mis kujutavad endast otsekui piirikive nii duožanri kui ka kogu kammermuusika maastikul. Kõrge laenguga interpretatsioon haarab kuulaja meeli põneva kõlaruumi, omanäolise detailitunnetuse ning sisendusjõulise tervikuga” (Mailis Põld 2014).

2015. aasta algul ilmus Naily Saripoval esimene sooloplaat Beethoven Diabelli variatsioonid op 120. Naily Saripova LIVE.

Korraldaja
Fie Naily Saripova
nailysaripova@yahoo.com, kontakttelefon: 5199 5329