Näitus "Fantasmagooria"

„Fantasmagooria” on Eesti Kunstiakadeemia disaini ja rakenduskunsti eriala tudengite grupinäitus, milles osalevad ehte-, sepa-, keraamika- ja klaasi eriala magistritudengid viiest erinevast riigist üle terve maailma. Näitus toimub Manufaktuuri kvartali sündmuste saalis 29.05-19.06.2021 ning, võttes osa ka Tallinna rakenduskunsti triennaali „Kumab läbi” satelliitprogrammist, mõtiskleb samuti selleaastase triennaali peateemal: läbikumavus.

Sõna fantasmagooria juured ulatuvad Antiik-Kreekasse ning Vana-Kreeka keeles tähendab phantasma fantoomi või ilmutust ning agora kogunemist või kokkutulekut. „Fantasmagooria” toob kokku kunstnikke ja disainereid erinevatest valdkondadest (keraamika, klaas, ehte-ja sepakunst) ning väljapaneku eesmärk on luua viljakas dialoog erinevate tarbekunsti valdkondade vahel. Näitusel olevad tööd mõtisklevad mineviku ja oleviku ühenduspunktide üle, tuues esile kõige kaduvust, mis annab samas võimaluse millegi uue tekkeks.

Sellest lähtuvalt harutab näitus lahti aktuaalseid sotsiaalseid küsimusi ja düstoopilisi stseene. Tuttavlikud olukorrad avavad siin oma varjatud sisu, valgustades võõristavaid aspekte meie ühiskonnas ja antropotsentrilises maailmavaates. Rauast inglid, suhkruga kaetud okkad, õrnad kuhjuvad kihid efemeerseid materjale, hämmeldust tekitavad imaginaarsed objektid. Pöörates pilgu sellele, mis tavaliselt on salajas, saadavad näitusel olevad tööd vaatajat teekonnal valguse ja varjatuse vahel.

 

Näitusel osalevad: Kaia Ansip, Amie Chan Nga Man, Karin Kent Grundberg, Yufang Hu, Ave Eiland, Liisbeth Kirss, Liina Lelov, Muyang Li, Sigrid Luitsalu, Karola Rianne Mahhova-Reinholm, Indrek Mesi, Terje Meisterson, Erle Nemvalts, Ulrika Paemurru, Taavi Teevet, Kaur Virkebau, Edgar Volkov.

Näitust toetavad: Eesti Kunstiakadeemia, Eesti Kultuurkapital, Manufaktuuri kvartal, Tikkurila ja Vivacolor


 

Näitus on avatud 29.05-19.06.2021 iga päev kl 12-18:00.

Näituse avamine toimub 28.05.2021 kl 18:00.

 

Palume näituse külastamisel järgida 2+2 reeglit, hügieeninõudeid ja kanda maski!

Korraldaja
Eesti Kunstiakadeemia
kontakttelefon: 53469116