Näitus "Georg Ots, armastan sind!" / Выставка «Я люблю тебя, Георг Отс»

Laulja ja näitleja Georg Ots (1920-1975) puudutas oma ande ja sarmiga miljoneid inimesi vähemalt kuuendikul planeedist Maa. Eestis hinnati teda kõrgelt, Venemaal ja Soomes lausa jumaldati. Omaaegsed poliitilised olud, eelkõige raudse eesriide haare, ja Otsa tagasihoidlik iseloom takistasid tal vallutamast ülejäänud maailma. Need, kes on tema talendist osa saanud – olgu siis raadio või televisiooni, ooperi- ja operetiteatri või filmilindi vahendusel – kinnitavad üksmeelselt, et Ots oli legend juba oma eluajal.

Sajand pärast Georg Otsa sündi on paras aeg küsida, mis jääb legendist järele pärast tema surma. Milline koht oli ja on Georg Otsal rahva südames? Näitus mõtestab läbi austajate silmade Georg Otsa tähendust tema kaasaegsete jaoks ning ärgitab mõtlema tema panuse ja koha üle meie kultuuris.

 

Выставка «Я люблю тебя, Георг Отс» (18.10.2019‒11.10.2020)

Талант и обаяние эстонского певца и актера Георга Отса (1920‒1975) покорили сердца миллионов жителей как минимум шестой части нашей планеты. Его высоко ценили в Эстонии, буквально боготворили в России и Финляндии. Политическая обстановка тех времен, и прежде всего железный занавес, а также скромность самого певца не позволили ему завоевать мировую славу. Все, кто соприкасался с его талантом, будь то на радио или на телевидении, в оперных театрах или в фильмах – все единогласно утверждают, что Георг Отс стал легендой еще при жизни.

Сегодня, в 100-летнюю годовщину со дня рождения Георга Отса, самое время спросить – что осталось от легенды? Какое место занимал и занимает Георг Отс в сердцах людей? Глазами почитателей выставка рассматривает значимость Георга Отса для его современников и предлагает задуматься о том, какой вклад внес он в нашу культуру.

Korraldaja
Eesti Ajaloomuuseum
helene.tedre@ajaloomuuseum.ee, kontakttelefon: 6968690