NÄITUS MEREVÄE- JA LUUREOHVITSERIST BRUNO LINNEBERGIST

Kõigest 19-aastasena Eesti Vabadussõjas mereväega liitunud Bruno Aleksander Linneberg oli Eesti Merejõudude üks andekaim ja silmapaistvaim ohvitser, kel oli nii õnn kui ebaõnn elada ajalooliselt keerulisel perioodil.

Eesti Meremuuseumi uurimistööl põhinev isikunäitus Lennusadamas „UMUK UDŽD OTB. Näitus mereväe- ja luureohvitserist Bruno Linnebergist “ avab ühe erakordse eestlase elukäiku ja valikuid 20. sajandi kõige tormilisematel kümnenditel, mis ei kujundanud ainult Eesti, vaid kogu maailma saatust. Läbi Bruno Linnebergi karjääri tutvume kahe maailmasõja vahel aset leidnud sündmustega Eesti Mereväes ning oleme tunnistajaks ühe hiilgava elutöö hävimisele.

Kuna olulise osa Linnebergi teenistuskäigust moodustas luureülesannete täitmine, siis avab näitus esmakordselt ukse ka kodumaise luuretegevuse põnevasse ja ohtlikku maailma 20. sajandi esimesel poolel.

Näituse kuraator on Eesti Meremuuseumi teadur Arto Oll, kelle sulest koos Reet Naberiga on ilmunud raamat „Pagide pillutada. Kaptenmajor Bruno Linneberg: Eesti mereväeohvitser ja tema aeg“ (Argo, 2021). Näitus on valminud koostöös luureajaloolase Ivo Juurveega, kes on raamatu „100 aastat luuret ja vastuluuret Eestis“ autor ja filmi „O2“ konsultant.

Korraldaja
Eesti Meremuuseum
booking@meremuuseum.ee, kontakttelefon: 6200550