Näitus „Robotite muinasjutud“

T, 09.03.21 Kogu päev
Eesti Lastekirjanduse Keskus
Pikk 73, 10133 Tallinn, Estonia
K, 10.03.21 Kogu päev
Eesti Lastekirjanduse Keskus
Pikk 73, 10133 Tallinn, Estonia
N, 11.03.21 Kogu päev
Eesti Lastekirjanduse Keskus
Pikk 73, 10133 Tallinn, Estonia
R, 12.03.21 Kogu päev
Eesti Lastekirjanduse Keskus
Pikk 73, 10133 Tallinn, Estonia

Reedel, 12. veebruaril 2021 kell 17 avatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuses näitus „Robotite muinasjutud“, mis koondab illustratsioone kuulsa poola kirjaniku ja filosoofi Stanisław Lemi samanimelise raamatu eestikeelsest väljaandest. Näitus on avatud kuni 12. märtsini.

Raamatu tõlkis eesti keelde Hendrik Lindepuu ja see on välja antud kirjastuse Päike ja Pilv ning Adam Mickiewiczi instituudi koostöös. Selle ilmumine tähistab Stanisław Lemi 100. sünniaastapäeva ja 100 aasta möödumist Eesti ja Poola diplomaatiliste suhete loomisest, mis täitus eelmise aasta lõpus.

Eestikeelse väljaande teeb eriliseks see, et esmakordselt ilmub Lemi teos värviliste illustratsioonidega, mille autoriteks on 8 poola (Katarzyna Bogucka, Rita Kaczmarska, Edgar Bąk, Katarzyna Walentynowicz, Gosia Herba, Anne Pikkov, Zosia Dzierżawska, Dawid Ryski, Paweł Mindler) ja 8 eesti (Viive Noor, Regina Lukk-Toompere, Kadi Kurema, Katrin Ehrlich, Marja-Liisa Plats, Anne Pikkov, Priit Pärn, Urmas Viik) illustraatorit. Näitusel saabki näha illustratsioone, mis „Roboti muinasjuttude“ lehekülgi kaunistavad.

Raamatust inspireeritud näitus on mitmemõõtmeline ja kutsub avastama. «Me näitame illustratsioone teisiti, ebaharilikult. Me paljastame nende killud, peidame need ruumi, loome uusi tähendusi. Pakume näituse külastajale võimaluse avardada oma maailma piire ja avastada uusi tähendusi,» selgitab näituse kuraator Magdalena Kłos-Podsiadło. Näituse Poola osa kujundasid Marta ja Lech Rowiński. Eesti väljapaistvate illustraatorite tööd vormis näitusele Viive Noor.

Eesti Lastekirjanduse Keskuses on näitus avatud kuni 13. märtsini ning rändab sealt Haapsallu ja teistesse Eesti paikadesse. 


Näitus on avatud Eesti Lastekirjanduse Keskuse lahtiolekuaegadel.
 

E–R 10–18
L 11–16

Korraldaja
Eesti Lastekirjanduse Keskus
elk@elk.ee, kontakttelefon: 617 7236