Nukud ja väravad (Moving Puppets, Invisible Gates)

Nukud oskavad nii mõndagi – näiteks mängida oma õdede, vanaemade, hobuste, jalgade, lelude, loomade ja isegi merega. Siinne valik näitab neid nende endi keskkonnas: mis neid inspireerib ja mis piirab. Nukud õpivad, julgevad tunda ja on löödud, kui nende unistused luhtuvad. Nad pole miniatuursed inimesed või peeglid, vaid elavad tegelased, kes on pärit Eestist, Saksamaalt, Hiinast, Iraanist, Hispaaniast, Prantsusmaalt ja Kreekast. Nad on valmis võitlema nii kohalike kui ka globaalsete mureallikatega, mida pole kerge märgata, kuid on lihtne tunda. Olgu tulemus milline tahes, nende püüdlus on käegakatsutav ja vägagi aktuaalne.

Sulav süda
Prantsusmaa
Aasta: 2019
Filmi kestus: 00:11
Prantsuse
Oma sõbraga šokolaadi “Sulav süda” jagamiseks peab Anna ületama liustikulise metsa. Selles metsas kummitab uus elanik, hirmuäratav habemega hiiglane. Kõik loomad, kes ta teele satuvad, kaovad. Muidugi viib muti marsruut temani… kuid leviaatanil on soojem süda, kui esmapilgul paistab.

Õde
Hiina, USA
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:08
Hiina
Mees mäletab lapsepõlvest, et kasvas 1990ndate Hiinas üles koos tüütu õega. Milline oleks ta elu praegu, kui asjad oleks läinud teisiti?

Tühi ruum
Eesti
Aasta: 2016
Filmi kestus: 00:10
Inglise, Eesti
10-aastane tüdruk on igatsenud sünnipäevakingiks koera. Tema pettumus on suur, kui ta sai koera asemel endale hoopis isa, keda ta ei teadnud elavat. See päriselul põhinev film räägib loo väga kauaaegsest unistusest, mis hoidis meest elus palju aastaid ja mis saab teoks vaid nüüd, läbi selle filmi.

Surnud hobused
Hispaania
Aasta: 2016
Filmi kestus: 00:06
Catalan; Valencian
Sõda on vaenanud inimesi ajaloo jooksul, kuid tänapäeval räägitakse sellest poliitika, strateegia, kaotatud või tagasivõidetud alade mõistes. Film pakub nägemuse sõjaajast läbi hämmeldunud lapse silmade.

Taolise lihtsameelsuse kaudu nähakse sõjas kummalisi rauast linde, hiiglaslikke mudaplahvatusi korraldavaid mune, puupulkadest hunnikut, mis oli kunagi küla, ja müstilisi surnud hobuseid. Kuid isegi süütu laps teab, kui surm on lähedal.

Hr. Hirv
Iraan
Aasta: 2018
Filmi kestus: 00:09
Mahajäetud metroojaamas, mis näeb välja nagu moodne Euroopa jaam, on inimlikkus kadunud...

Minu täistopitud vanaema
Suurbritannia
Aasta: 2014
Filmi kestus: 00:10
Inglise
Ajad on väikese Sofia jaoks rasked, kuna Kreeka majanduslangus võtab oma lõivu. Kuna tüdruku isa on töötu, sõltuvad nad ainult Ahne Pahura Vanaema pensionist. Meeleheitlikud ajad nõuavad meeleheitlikke meetmeid. Millistesse äärmustesse nad lähevad, kui vanaema enam pole?