1

Roheline raamatukogu/Зелёная библиотека

kell 14 Papjeemašee töötuba – meisterdame vanadest ajalehtedest kommikausse!
kell 17 Anna oma riietele uus elu! Tutvume, milliseid võimalusi pakub selleks innovatsioonilabor. NB! Alla 12-aastased on oodatud koos lapsevanemaga!

в 14.00 конфетные вазочки из папье маше
в 17.00 обновим одежду

***
29. novembril leiab maailma kaubanduses aset traditsiooniline must reede. Sel päeval on kombeks pakkuda suuri allahindlusi ja suunata kliente rohkelt uusi asju soetama. Tallinna Keskraamatukogu korraldab novembris vastukaaluks Rohelise raamatukogu töötoad, kus me õpetame osalejaid vanu asju parandama, ümber tegema või taaskasutama. Meie eesmärk on aidata inimestel näha, et esemetel võib olla oodatust pikem või täiesti uus elu. Õppides taaskasutust ja juba olemasolevate asjade kõrgemalt hindamist, raiskame vähem, säästame loodust ning vähendame oma ökoloogilist jalajälge.

Rohelise raamatukogu töötoad toimuvad rahvusvahelise koostööprojekti “Minu roheline identiteet” (“My Green Identity”) raames, mida rahastab Nordplus. Lisaks keskraamatukogule osalevad projektis paljud teised Põhja- ja Baltimaade raamatukogud ning mittetulundusühingud. Ühiselt korraldame üritusi ja kampaaniaid, mille käigus harime oma asutuste töötajaid, kliente ning kohalikke kogukondi säästva arengu teemadel, keskendudes inimtekkeliste kliimamuutuste vähendamisele. Projektiga saab lähemalt tutvuda selle kodulehel: mygreenidentity.net.

Rohkem infot Tallinna Keskraamatukogus toimuvate töötubade kohta: keskraamatukogu.ee/rohelise-raamatukogu-tootoad-opetavad-lugejaid-vahem-tarbima/

Töötubades osalemine on tasuta!

Korraldaja
Kännukuke raamatukogu
kannukuke@tln.lib.ee, kontakttelefon: 683 0951