Rõõm linna südames. Maalid Enn Kunila kollektsioonist

15.02 - 01.05 tähistatakse Tallinna Raekojas Eesti kunsti nn kuldaja näitusega Eesti Vabariigi 100. aastapäeva ning 100 aasta möödumist Tallinna saamisest Eesti Vabariigi pealinnaks.

Enn Kunila kollektsiooni põhjal valminud näitus annab tervikliku ülevaate 20. sajandi esimese poole Eesti maalikunstist (Eesti kunsti kuldajast), keskendudes harmoonilistele ja õnnerikastele maastikele ning linnavaadetele. Värvirohkete loodusmotiivide kõrval on eksponeeritud ka mitmed portreed. Tööd pärinevad Eesti kunsti väljapaistvatelt meistritelt: Konrad Mägi, Ants Laikmaa, Paul Raud, Nikolai Triik, Paul Burman, Ado Vabbe, Herbert Lukk, Villem Ormisson, Richard Uutmaa, Eerik Haamer, Endel Kõks jpt.

Väljapanek toob nii linnakodanike kui Tallinna külalisteni Eesti maalikunsti klassika, aga ka Eesti mõttelaadi pildilised kujutlused. Kõik väljapanekule tulevad maalid käsitlevad väga erinevate nurkade alt autorite ühist elutaju - tunnet, et elu on elamist väärt. Eesti vanemale maalikunstile iseloomulikult tuleb õnnetunne välja tavaliselt läbi loodusmotiivide. Autorite tihe kokkukuuluvustunne loodusega peegeldub nende maalides, kus loodusest leitakse ilu, rõõmu, lepitust, lohutust. Loodusmotiivide kõrval on eksponeeritud ka mitmed portreed, kus autor on maalinud inimest vaimustumise ja huviga. Ei puudu ka linnamotiivid, mille keskmes on Paul Burmani Tallinna Raekoja platsist valminud teos.

Maalid pärinevad enamikus Eesti esimesest iseseisvusperioodist, moodustades nõnda mõttelise sideme tänapäevaga. Tallinna raekojas toimuv näitus toob raekoja ajaloolistesse interjööridesse uue ja juubeliaastale kohase kihistuse - Eesti iseseisvumise aegse kunsti, pannes Eesti kunstiklassika raekoja hoonega ühte kõlama. Seetõttu valmis spetsiaalselt raekoda silmas pidav kujunduskontseptsioon, kuhu ehitati ruumidesse sobivad eksponeerimispinnad. Hoolikalt valitud teosed sobivad just antud konteksti, tuues ruumidesse mitte ainult värvirõõmu, vaid ka ajastule iseloomulikku hõngu, ning lisades olulise peatüki Eesti oma euroopalikust kunstiajaloost.

Näituse kuraator on Eero Epner ning kujundaja Tõnis Saadoja.

Avatud T-P kell 11-19, riigipühadel kell 12-18 (24.02, 30.03, 01.04 ja 01.05.2018).
Piletimüük ja sissepääs lõpeb pool tundi enne näituse sulgemist.

Piletid: 

Täispilet 5 €
Õpilased, üliõpilased ja pensionärid 3 €
Perepilet 10 € (2 täiskasvanut alla 18-aastaste lastega)

kunilaart.ee/2018/01/room-linna-sudames-naitus-tallinna-raekojas/

raekoda.tallinn.ee/room-linna-sudames-maalid-enn-kunila-kollektsioonist

 

 

 

Korraldaja
Tallinna Raekoda
raekoda@tallinnlv.ee, kontakttelefon: