1

Saabumissümfoonia - Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester

N, 13.08.20 kell 19:00
Paide Kirik
R, 14.08.20 kell 19:00
Kuressaare Lambertuse Kirik
L, 15.08.20 kell 12:00
Rakvere Kolmainu Kirik
L, 15.08.20 kell 19:00
Tallinna Jaani kirik

Pärast ootamatut pausi muusikaelus on aeg millekski erakordseks! Maailma suurimateski kontserdisaalides kuulajaid enda poole võitnud dirigent Tõnu Kaljuste ja Tallinna Kammerorkester annavad juulis ja augustis 10 kontserti Eestimaa kirikutes.

Kontserdil põimuvad Joseph Haydni ja Arvo Pärdi looming - Haydni sümfoonia nr 45 ehk “Lahkumissümfoonia” ja Arvo Pärdi teosed “Peegel peeglis”, Orient&Occident”, “Mein Weg”, “Trisagion”, "Ukuaru valss".

Haydni sümfoonia mängimist alustatakse vastupidiselt traditsioonile viimasest Adagiost. Mängijad mitte ei lahku lavalt, vaid saabuvad. Selleks puhuks kohandas Tõnu Kaljuste ettekande tänasesse olukorda, kus muusikud hakkavad üle maailma lavadele tagasi tulema.

Eriolukorra ajal pidid muusikud oma kontserdid ära jätma, kuid raadio ja televisioon tõid huvilisteni palju varasemaid salvestusi. Tallinna Kammerorkestri Pariisi kontsert, kus koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga esitati Arvo Pärdi loomingut, oli Mezzo HD kanali eetris üle kümne korra ja kogus hulgaliselt vaatajaid. Seega kodus karantiinis olles meie rahvusvaheline levi ei katkenud.

Suvise turneega tähistame ühtlasi helilooja Arvo Pärdi 85. sünnipäeva.

Tallinna Kammerorkester, asutatud 1993. aastal, on Eesti ainus püsikoosseisuline keelpilliorkester. Orkestri moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solistide ja kammermuusikutena. Tallinna Kammerorkestri asutaja ja kunstiline juht on Tõnu Kaljuste. “Saabumissümfoonia” kontserttuuril teevad kaasa solistid Leho Karin (tšellol) ja Marrit Gerretz-Traksmann (klaveril).

Korraldaja
Tallinna Filharmoonia
kontakttelefon: 669 9940