Seminar "Energiad looduses ja inimeses"

Seminaride sari "Anomaalne maailm"
31.03 kell 14-18 "Energiad looduses ja inimeses"

- Tänane füüsika ja loodusteaduste vaade - Jaak Kikas, TÜ
- Inimene meditsiini vaateväljas - Andrus Loog, Taastava Kirurgia Kliinik
- Energiad ja väljad keskkonnas - Anto Raukas, GI
- Iseväärtus eluslooduses ja selle objektiivsuse presumptsioon - Mattias Turovski, TLÜ 

Kolmas seminar "Energiad looduses ja inimeses"
Kui Kardashov-Kaku käsitlus jagas tsivilisatioone oma arengu poolest selle järgi, kui palju nad energiat tarvitavad, siis meie, seminarisarja korraldajad arvame, et täna - veelenam homme, on määravaks see, kui palju tsivilisatsioon kasutab informatsiooni ja kuidas ta mõtestab seda.
Selle jälgimise ja avastamise radadel püüamegi liikuda. Juba teadaolevad kirjeldused ning arusaamised maailmast koguvad oma kõrvale ainest ja lugusid, mille harvaesinevuse ja anomaalsuse juurde lisandub jõuline väljakutse senistele käsitlustele.
Abiks nägemise laiendamisel on seekord erinevatest valdkondadest eksperdid. Tänase füüsika ja loodusteaduste vaadet jõududele ja energiatele meie ümber ning teatud erisusi tutvustab meile Tartu Ülikooli füüsik, Jaak Kikas, kellele võib esitada ka Merivälja fenomeni taoliste teemadega seotud küsimusi.
Inimese ja tema keha ja hingekese delikaatset teemat on pädev tuvustama lugupeetud ja suure kogemusega kirurg Andrus Loog.
Teadusrüütelkonna esindajana on avamas mõningaid saladusi ning ajaloolisi vastuolusidki energia ja erinevate väljade nägemise ja käsitluste valdkonnas akadeemik Anto Raukas. Nõukaaegsete tagamaade ja tänaste arengute pingeväljade, intriigiväljade ja mõjujõudude kohta on just tema eilse akadeemik-sekretärina pädev vastuseid andma.
Keskkonna ja eluslooduse käsitluste, utilitaarse ja iseväärtuse, kasulikkuse ja moraalse vastuolude mõtestamisele, teadmise filosoofilisele avamisele lähendab meid Turovskite klanni, värske India kogemusega, noorim esindaja, Mattias. 
Kui palju avavad end erinevate koolide ja põlvede teadmiste esindajad meile ja palju valgust heidavad nad anomaalsele oma kogemustes, sõltub külalistest ja nende küsimuste tulevärgist. Valmistuge koputama - küll teile avatakse. 

Täispilet 12 €
Õpilane/ tudeng/ pensionär 9 €
Piletid saadaval Piletilevis, tel 6 675 675, kairi@vgt.ee ja enne algust kohapeal.

Korraldaja
Von Glehni Teater
kontakttelefon: 6675675