Sume suveklassika: Ivi Ots (viiul), Silvia Ilves (tšello) ja Age Juurikas (klaver)

30. juuli kell 19.00
Tallinna Raekoda

Sume suveklassika:
Ivi Ots (viiul), Silvia Ilves (tšello), Age Juurikas (klaver)


Kavas Hispaania heliloojate R. Gerhard, X. Montsalvatge, G. Cassadó looming.

 

Ivi Ots on solistina esinenud Vanemuise Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Eesti Rahvusliku Sümfooniaorkestri, Haapsalu Linnaorkestri ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri ning kammerorkestri ees. Ta on osalenud rahvusvahelistel festivalidel nagu The International Holland Music Sessions (Bergen, Holland), Encuentro de la Musica Y Academia Santander (Santander, Hispaania), Cordes al Mar (Benicassim, Hispaania) ning mitmetel eesti muusikafestivalidel. Kammermuusikuna ja solistina on ta esinenud Saksamaal, Venemaal, Itaalias, Soomes ja mujal. Käesoleval ajal töötab ta Hispaania Riiklikus Sümfooniaorkestris ning on lõpetamas doktoriõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Silvia Ilves on üles kasvanud viie õega, kes kõik on muusikalise hariduse saanud Tallinna Muusikakeskkoolis ning kellega ta on laval üles astunud ja kontserte andnud juba varasest lapsepõlvest saadik. Praeguseks on Silvia tuntust kogunud ansambliga The Ilves Sisters, mis on armastatud ansambel nii oma mitmekülgse repertuaari kui ka professionaalsuse poolest. Silvia on osalenud aktiivselt meistrikursustel, esinenud solistina mitmete orkestrite ees ning saavutanud auhinnalisi kohti rahvusvahelistel konkurssidel. Ta on mänginud paljudes ansamblites, osalenud orkestritöös: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester (hooajal 2015/2016), Eesti Sinfonietta (alates aastast 2013), Põhjamaade Sümfooniaorkester (alates aastast 2015). Aastast 2018 töötab ta Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris tšellorühma mängijana ning tegutseb aktiivse kammermuusikuna aga ka elektritšellistina.

Age Juurikas on jõuliselt sugestiivse esitluslaadiga soolopianist ja kammermuusik, kes ühendab endas Euroopa ja Venemaa klaverimängu traditsioone. Samuti on ta kirglik pedagoog, kellel on õpilasi nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias kui Tallinna Muusikakeskkoolis. Ta on esinenud soolokontsertidega ja kammerkoosseisudes mitmete eesti ja välismaiste tuntud interpreetidega pea kõikjal Euroopas ja Põhja-Ameerikas ning soleerinud mitmete orkestrite ees solistina (sh ERSO, Läti Riiklik Sümfooniaorkester, Leedu Riiklik Sümfooniaorkester, Ukraina Rahvuslik Akadeemiline Sümfooniaorkester). Age Juurikas on pärjatud mitmete väärikate auhindadega nii Eesti kui rahvusvahelistel konkurssidel. Samuti on ta pälvinud mitmeid mainekaid tunnustuspreemiaid Eestis nagu näiteks “Neeme Järvi nimeline preemia” 2003 ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia “Age Juurikas kui aktiivne ning isikupärane solist ja ansamblipartner” 2014. aastal. 2018 aasta alguses ilmus temalt debüütalbum “The Soul of Fire”.

Piletid müügil Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Vaata lisa: www.interpreet.ee