1

Tallinna Kammerorkestri 30. hooaeg

Tõnu Kaljuste eestvedamisel 1993. aastal professionaalse keelpillikollektiivina tegevust alustanud Tallinna Kammerorkester on Eesti vanim ja siiani ainus püsivalt tegutsev keelpilliorkester Eestis. Lisaks kontserttegevusele kodumaal esinetakse maailma nimekatel kontserdilavadel ja salvestatakse plaate, sealjuures Eesti heliloojate muusikat.

Jaanuarikuu toob Tallinna Kammerorkestri ette musitseerima nimekad solistid.

12. jaanuaril naasevad orkestri ette Rootsi klassikalise muusika Grammy võitjad dirigent Christian Karlsen ja kitarrivirtuoos Jacob Kellermann. Kontsert pealkirjaga "Kirgastunud öö" toimub Mustpeade majas.

Esitamisele tuleb kaasaja olulisima Jaapani helilooja Toshio Hosokawa teos „Voyage IX „Awakening"“ kitarrile, keelpilliorkestrile ja löökpillidele.

Lisaks on kontserdil kavas Beethoveni keelpillikvartett nr 11 f-moll ning Schönbergi „Verklärte Nacht“. 

Karlsen ja Kellermann olid viimati koos Tallinna Kammerorkestriga laval 2021. aastal Uppsala rahvusvahelisel kitarrifestivalil, mis on Põhjamaade üks suurimaid ja mõjukamaid omas valdkonnas. 
 

21. jaanuaril kell 19 astub "Kontsertmeistrite" sarjas koos Tallinna Kammerorkestriga lavale Eesti tippviiuldaja Hans Christian Aavik. Kontsert toimub Tallinna Muusika- ja Balletikooli MUBA suures saalis.

Solisti valikul kõlavad sel kontserdil Heinrich Biberi „Battalia“, Olli Mustoneni Nonett keelpillidele nr 2 ning Joseph Haydni Sümfoonia nr 45 „Lahkumissümfoonia“.

On üsna ebatavaline, et solistid kontserdikavasid loovad, sest enamasti on see vastutus klassikalise muusika lavadel dirigentide käes. Antud juhul tuleb aga teha kummardus Tõnu Kaljustele, kes „Kontsertmeistrite“ sarjas andis vastutuse muusikute kätte.

Rohkem infot tulevaste kontsertide kohta: www.tko.ee.

Korraldaja
Tallinna Filharmoonia
kassa@filharmoonia.ee, kontakttelefon: 6699940