1

Tallinna Linnamuuseumi näitus "Kogu ja lugu. Langebrauni portselan Priidu Nõmme erakogus"

Näitusel on esmakordselt avalikult eksponeeritud teadaolevalt maailma suurim „Langebrauni“ erakollektsioon.

Priidu Nõmme kogus on Nikolai Langebrauni portselanitööstuse märke kandvaid nõusid ilmselt rohkem kui Eesti muuseumides kokku. Näitus on üles ehitatud temaatilises võtmes, eraldi on eksponeeritud suured tervikserviisid ja lastele mõeldud mininõud. Lisaks esemetele saab vaataja tutvuda ka nende kollektsioneerimisega seotud põnevate lugudega. Erakogu loo kõrval annab näitus ülevaate Nikolai Langebrauni portselanitööstuse ajaloost ja mitmekesisest toodangust.

Nikolai Langebraun (1877–1960) on tuntuim nimi Eesti portselaniajaloos. Kuigi tema ettevõttes portselani ei valmistatud, on seal dekoreeritud esemed oluliseks osaks meie tööstuskunsti- ja disaini ajaloos. 1920.–1930. aastatel Tallinnas tegutsenud portselanitööstuses dekoreeritud esemeid leidub Eesti kodudes praegugi. Need on osa perekonnalugudest, kandnud läbi okupatsiooniaastate „kuldse Eesti aja“ hõngu ja muutunud kollektsionääride hulgas ihaldatud kogumisobjektiks.

Kuraator: Anne Ruussaar
Kujundaja: Mari Kurismaa
Graafiline kujundaja: Mari Kaljuste

Näitust saadavad publikuprogrammis loengud, töötoad ja ka tellitavad üritused, mis pakuvad äratundmisrõõmu ja elamusi igas eas külastajale. 

Info ja tellimine: haridus@linnamuuseum.ee või 615 5184

Näitus on Linnamuuseumis (Vene 17) avatud 20. veebruarist 2019 kuni 12. jaanuarini 2020.

Korraldaja
Tallinna Linnamuuseum
kontakttelefon: 615 5184