1

Tallinna Tehnikaülikooli linnakupidu

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech) tähistab taas koos oma vilistlaste, tudengite, töötajate ja heade sõpradega 13. septembril oma aastapäeva suure Linnakupeoga. Sel aastal korraldatakse lisaks vilistlaste kokkutulekutele, rebaste ristimisele, linnakus orienteerumisele, avatud laboritele ja muule põnevale esimest korda ka Leiutajate Laulupidu „Mõistuse, käe ja lauluga“.

Tegevusi jagub hommikust õhtuni ja õhtust lausa järgmise hommikuni välja! Päevane programm on kõigile TASUTA!

LINNAKUPEO AJAKAVA

12–21 Vilistlaste kokkutulekud

Kutsu enda kursus kokku ja tulge oma Alma Materile jälle külla. TalTech on abiks ruumide leidmise, kohvilaua ja muude organisatoorsete küsimustega. Palume kokkutulekute organiseerijatel end registreerida selle vormi kaudu: www.taltech.ee/vilistlaste-kokkutulek-2019 

12–18 Avatud laborid

Tehnikaülikoolis on palju kaasaegseid ning kõrgtehnoloogilisi laboreid, mis on üldiselt avatud ainult õppe- ja teadustööks, kuid ülikooli aastapäeva ja linnakupeo puhul on kõigil huvilistel võimalus laboreid külastada ning teadlastelt nii kasutus- kui koostöövõimaluste kohta täpsemat infot uurida. Linnakupeol saab enamuste laboritega tutvuda kella 12-18. Avatud laborite nimekiri ja tutvustused on siin

14–18 Linnakus orienteerumine

TalTechi linnak on viimastel aastatel jõudsalt arenenud ning võitnud ka mitmeid rahvusvahelisi konkursse. Tegemist pole sportliku võistluse, vaid meelelahutusliku tuuriga – tule üksi või seltskonnaga; vaata, milline on linnak täna, ja meenuta, milline see oli Sinu õpingute ajal! Orienteerumisel jõuad ka kohtadesse, kuhu muidu naljalt ei satu, näiteks rektori kabinetti. Raja läbimiseks kulub keskmiselt üks tund. Registreerida eraldi ei ole vaja, tule ainult alguskohta ehk peahoone fuajee piletimüügi laua juurde ja sealt juhatame Sind edasi.

12–18 Ajaloofilmi linastused

Seansid alates kell 12 , igal täistunnil kuni kell 17. Viimane seanss lõpeb kell 18. Mektory, Videal Screen X saal.

Tehnikaülikool 100. juubeliks valminud dokumentaalsaade meenutab põnevamaid ja olulisemaid sündmusi ülikooli ajaloos, räägib selle inimestest ning vaimsusest ja vaatab õppeasutuse innovaatilisse tulevikku. Tänu värvikatele arhiivikaadritele, fotodele ja tänapäeva dokumentaalkaadritele rändab saade ajas, luues paralleele mineviku, oleviku ning tuleviku vahel.

12–18 Inspireerivad loengud - Arno Kütt (Cleveron AS) ja Mikhail Iljin (Bolt)

Esinema on kutsutud esindajad uuendusmeelsetest ettevõtetest nagu Cleveron ja Bolt. Loenguid on oodatud kuulama nii tudengid, vilistlased kui ülikooli töötajad. Loengud toimuvad auditooriumis U03-103.

Kell 13 - Mikhail Iljin,Senior Data Scientist, Bolt - Inspiratsioon ja edu tehnoloogiamaailmas

Kell 14 - Arno Kütt, asutaja ja juhataja, Cleveron

12–16 Muuseumi püsinäituse „TTÜ100: tippteadus ja tippteadlased“ giidiga külastus (igal täistunnil) 

Näitus annab ülevaate TalTechi sajandi pikkuse ajaloo olulisematest sündmustest ja tähtsamatest teadussaavutustest. Kuigi me kõik seostame ülikooli eelkõige edukate teadustulemustega, siis kõik ettevõetud teadusprojektid ei realiseeru ega jõua tavatarbijateni. Käe saab külge panna erinevate ajajärkude teadussaavutustele.

Külastused algavad Muuseumi eest, raamatukogu 1. korrusel kell 12, 13 (ENG), 14, 15 ja eelnevalt registreerida ei ole vaja.

14–14.45 „VOT see podcast“ live

VOT see podcast toob kuulajate ja vaatajateni spektri äärmustest pärit teemad, mida teavad alati ette vaid saatejuhid ise. Tegemist EI ole tavalise raamatu järgi podcastiga, vaid see on TalTechi tudengite vaimutuletis, mis on loodud just aja lõbusalt veetmiseks. Jagame internetimaailmaga kõike, millest meile endile rääkida meeldib.

15–16 Tulpide lahing – rektor ja dekaanid vs üliõpilasesindus

TalTechi Filmiklubi rivistab Tulpide lahinguks ülikooli rektori koos dekaanidega ja Üliõpilasesinduse. Võistkonnad on 5-liikmelised ning võistlejatel tuleb leida esitatavatele küsimustele kõige populaarsemad vastused. Küsimusi on eelnevalt küsitud 100 TalTechi üliõpilase, töötaja ja vilistlase käest.

Tule vaata, kumb võistkond peale jääb! Asukoht: SOC maja fuajee.

Varasemaid saateid saad vaadata siit: www.bit.ly/TulpideLahing


17–17.45 „VOT see podcast“ live @laululava

18–19.30 Mälumäng 

Linnakupeo mälumänguvõistlust toimub sel korral Tudengimaja suures saalis. Ootame võistlema kahe- kuni kolmeliikmelisi meeskondi ja üritus on kõigile tasuta. Küsimused on varia-stiilis ning kaetud on erinevad eluvaldkonnad. Vihjeks - kuna tegemist on ikkagi TalTechi aastapäeva ja linnakupeoga, siis mõni küsimus on seotud ka Tallinna Tehnikaülikooliga. Kokku esitame 25 küsimust jaotatuna viide vooru.
Registreerimine: https://forms.gle/V4P65MPdP3K7EeHc9

18.30–20 Tallinna Tehnikaülikooli laulupidu "Mõistuse, käe ja lauluga"

Leiutajate laulupeol löövad kaasa meie oma Akadeemiline naiskoor, Kammerkoor, Vilistlaste naiskoor ja Inseneride meeskoor, tantsuilu pakub rahvatantsuansambel Kuljus ja mürtsu teeb puhkpilliorkester.
Vägesid juhatab Inseneride meeskoori dirigent Kuldar Schüts. Esitlusele tulevad kõigile tuntud lood ja kaasa laulda saavad kõik, nagu heal laulupeol ikka. Asukoht TalTechi siseõu (Akadeemikute allee ja amfiteatri vahel)

19–04 Linnakupeo afterparty (piletiga)

Linnakupidu kulmineerub 10 000 ruutmeetril toimuva järelpeoga, kus astuvad üles Smilers, Singer Vinger, ÖED, Jägermeistri puhkpilliorkester, AG ja paljude tuntud DJ-d ning vilistlasbändid! Peol on neli erinevat lava (aulas, tudengimajas, peahoone sööklas ja akadeemikute alleel) ning lisaks toidutänav parimate foodtruckidega, välikino ning vesipiibubaar.

 

Korraldaja
Tallinna Tehnikaülikool
kontakttelefon: 620 3545