Talveball Kadrioru lossis

Talveball Kadrioru lossis

 

12. detsembril 2019 kell 18 eesti keeles

26. detsembril 2019 kell 18 vene keeles

 

Muinasjutuline ja särav lasteball tõelises barokklossis!

Lapsi vanuses 6‒11 ootab põnev tantsutund, mängud, balletietendus ja ball. Ja see kõik toimub kauni elava muusika saatel.

Külalisi ootame pidulikes või ajaloohõngulistes rõivastes, parima kostüümi eest eriauhind!

 

Üritus kestab umbes 2,5 tundi

Külalisi võtab lossi vestibüülis vastu lossidaam ja kammerhärra, kes tutvustavad lossi ajalugu, etiketti ja ballitavasid. Kõik soovijad saavad lasta endast teha uhke fotoportree. Fotonurgas on jõulukuusk ja ajaloohõngulised aksessuaarid. NB! Fotode tellimine otse fotograafilt – Yulia Bogacheva, www.kidreport.ee (link piltide allalaadimiseks antakse kohapeal).

 

Pidulikus peasaalis tervitavad külalisi balliperemees ja -perenaine.

Balli esimene osa: sissejuhatav pidulik ringkäik lossi saalides, millele järgneb tantsuetendus „Talveunelm suvelossis“

Lavastus „Talveunelm suvelossis“ annab vaatajatele võimaluse rännata ajas, et kogeda 19. sajandi muinasjutulisena näivat elu ning tutvuda tolleaegsete kommete, eluviisi ja etiketiga. Lavastuse peategelasteks on tsaar Nikolai I kolm tütart Aleksandra, Olga ja Maria. Läbi näitemängu, tantsu ja muusika tuuakse vaatajate ette „elavad pildid“ suurvürstinnade suvepuhkusest, kus näeme noori õukonnadaame igapäevastes situatsioonides: teed joomas, nukkudega mängimas, külalisi vastu võtmas, eesti rahvapidu külastamas ning balliks valmistumas.

Balli teine osa: tantsutund ja pidulik ball

Tantsuõpetajate juhendamisel saavad lapsed ja vanemad selgeks kombeka kummarduse ning kahe ajaloolise tantsu – poloneesi ja kotiljoni sammud. Koos tantsitakse spetsiaalselt Kadrioru balliks loodud muusika saatel!  

 

 

Grupitellimused: kadriorg@ekm.ee

 

Lavastuse loominguline meeskond

Lavastus ja koreograafia: Maria Goltsman

Helilooja ja pianist: Vladimir Ignatov

Flööt: Liina Fidelman

Kostüümid: Tetyana Novezhenina, Maria Goltsman, Kadrioru kunstimuuseumi kostüümid

Esinejad: Märt Agu või Dmitri Kosjakov, Maria Goltsman, Xenia Rudakova, Irina Fjodorova, Goltsman Balletti stuudio õpilased, Kadrioru kunstimuuseumi lossidaamid

 

Lisainfo:

kadriorg@ekm.ee, tel 606 6400