Talvine koolivaheaeg Eesti Vabaõhumuuseumis

Talvine vabaõhumuuseum tegutseb küll veidi rahulikumas rütmis, kuid pole sugugi igavlev. Mõnusat ajaviitmist ja tera tarkust leiab siit igal aastaajal.

  • Lumise ilmaga muutub vabaõhumuuseum tõeliseks talve võlumaaks. Siin saab kelgutada ja suusatada või niisama lumises muuseumi pargis jalutada. Üks paremaid kelgumägesid Rocca al Mare piirkonnas asub vabaõhumuuseumi kolme tuuliku mäel.
  • Muuseumis ringi tuhisemiseks saab kassast laenutada tõukekelgu.
  • Seiklushimulised saavad ette võtta orienteerumismängu ja avastada muuseumit karjapoiss Taaveti jälgedes.

Karjapoiss Taavetil on mängulusti ja uudishimu mitme mehe eest. Nüüd tahab ta ühe päevaga tähistada kõiki kevadtalviseid rahvakalendripühi, et jüripäev kiiremini kätte jõuaks, kooliaeg lõppeks ja suveseiklused alata saaksid. Löö kampa ja vaata, milliseid rahvakalendripühi Taavet oma teel kohtab! Seikluse juhendi leiab muuseumi kassast. 

  • Astu sisse mõnda talumajja, soojenda end ahju ääres ja puhu perenaisega juttu sellest, kuidas vanasti elati.  
  • Hobused Amoros ja Elbrus viivad hobusaaniga sõitma. NB! Talvehooajal anna oma hobusõidu soovist teada juba kassas, siis teab kutsar valmis olla.
  • Kolu kõrts pakub piknikuks kaasa, kõrtsis sees või kõrtsiesisel välialal nautimiseks sooja sööki ja jooki.

 

Eesti Vabaõhumuuseum on avatud T-P, kell 10-17; muuseumi park kell 10-19. Vabaõhumuuseumis on mõnusalt ruumi, et hoida turvalist distantsi ja nautida perega päeva värskes õhus!

Korraldaja
SA Eesti Vabaõhumuuseum
info@evm.ee, kontakttelefon: 6549 100