Teletorni trepijooks / EMV trepijooksus 2021

WFGT (World Federation of Great Towers) Towerrunning Challenge
Eesti meistrivõistused trepijooksus.

Toimumise aeg: Pühapäev, 05. detsembril 2021
Eelregistreerimine ja stardimaterjalide väljastamine 13:00-14:00
Jooksude algus 14.00-15.00

Asukoht: Tallinna Teletorn, Kloostrimetsa tee 58 A, 11913, Tallinn

Distants: 170 meetrit treppidel, 3ndal ja 13ndal korrusel on väikesed vahekoridorid, millest tuleb läbi joosta. Distants ja korrused on märgistatud. Kokku 916 trepiastet läbi 65 korruse.

Registreerimine ja osavõtutasud:
Eelregistreerudes osport.ee keskonnas kuni 26. novembrini on starditasu 15 € 2003 sündinud ja nooremad 10 € 27. november kuni 03. detsembrini 20 € ja 12 € , kohapeal registreerudes ja tasudes kõigile 25 € sularahas.
Maksimaalne osalejate arv 100
Registreeru osport.ee või app.stebby.eu/event/5275

Kui võistlusest soovivad osa võtta klubid või ettevõtted, palume arvega tasumise soovist eraldi märku anda, kirjutades info@trepijooks.ee NB! Stardimaterjalide kättesaamiseks palume sekretariaadis esitada isikut tõendav dokument!

Start: Kogunemine, registratuur ja võistluskeskus asub teletorni II korrusel. Start treppidele toimub fuajeest I korrusel. Võistlejad lastakse rajale elavas järjekorras ühekaupa väikese ajaintervalli tagant. Trepid pöörduvad paremale ning on varustatud metallist käsipuuga. Raja mugavamaks läbimiseks on soovitav kanda käes libisemiskindlaid kindaid (näiteks rattakindad või ehituspoes saadaolevad tihedalt ümber käe istuvad ja kumminagadega kindad).

Ajakava:
13:00 stardimaterjalide väljastamine
14:00 stardid elavas järjekorras

Ajavõtt: Ajavõtt on elektrooniline ning toimub viipar kiipidega, mille rent sisaldub osavõtutasus. Pärast jooksu loetakse võistluskeskuses viipar kiibilt maha võistleja aeg ning see prinditakse paberil välja. Kiip tuleb tagastada korraldajale.

Ohutus: Iga osavõtja vastutab oma sportliku suutlikkuse ning tervisliku seisundi eest ise. Osa võivad võtta kõik terved ja treenitud isikud, kes võtavad raja läbimise eest vastutuse endale. Kohal on võistlust turvamas meditsiiniline personal. Finišis pakutakse osalejatele värskenduseks vett. Alla 15 aastasel osalejal peab olema lapsevanema kirjalik luba.

Pealtvaatajatele: Sportlaste jooksvad tulemused kuvatakse II korruse võistluskeskuses oleval ekraanil.

Riietumine ja pakihoid: Garderoob asub teletorni I korrusel. Kotid saab jätta I korrusel asuvatesse turvakappidesse (töötavad müntidega) või II korruse võistluskeskusesse (kinosaali). Riietuda on võimalik meeste ja naiste tualettruumides.

Auhinnad: Tunnustatakse absoluutklassi ja vanuseklassi esikolmikuid. Lisaks loositakse osalejate vahel välja toetajate poolt välja pandud auhindu. Loosimine toimub ajakava järgselt peale tunnustamistseremooniat ning auhinna võitmiseks peab ise kohal viibima.

Vanuseklassid:

M ja N 2003 sündinud ja nooremad
M ja N 1982 sündinud ja nooremad (põhiklass, koos noorte ja veteranidega)
M ja N 1981 sündinud ja vanemad

NB! EMV arvestuses nii üld kui vanuseklassides osalemiseks peab olema Eesti kodakondsus.

Teletorni Trepijooksu osalejad peavad lugu puhtast ja ausast spordist. Võistlustel kehtivad TWA (Towerrunning World Association) dopinguvastased reeglid täies mahus ja sellest tulenevalt on Eesti Antidopingul ja teistel dopinguvastastel organisatsioonidel õigus läbi viia dopingukontrolli kõikide osalejate seas.

Terviseameti nõuded:
Avalikud koosolekud ja üritused on lubatud, osalejad alates 18. eluaastast peavad esitama COVID-tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta.

Noored, kes on vanusevahemikus 12 aastat ja kolm kuud kuni 17 aastat (kaasa arvatud), peavad tegevustes osalemiseks esitama tõendi vaktsineerituse või läbipõdemise kohta või tõendi tervishoiuteenuse osutaja poolt tehtud PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse kohta. PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ja antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 tundi enne üritusel või tegevuses osalemist. Lisaks tervishoiuteenuse osutaja tehtud testile kehtib ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemus.

Kui inimesele on vaktsineerimine tervislikel põhjustel vastunäidustatud, tuleb osalemiseks esitada vastav arstitõend.

Korraldajatel on kohustus kontrollida COVID-tõendite ehtsust ja tuvastada tõendi esitaja isikusamasus.

Korraldaja
Eesti trepi- ja tõusujooksud MTÜ
info@trepijooks.ee, kontakttelefon: 53433881