1

Timm Thaler ehk Müüdud naer

Müstiline visuaalpõnevik James Krüssi romaani põhjal.

Mis tõprast eristab meid, naer on see. Nii inimest võid tunda sellest sa, et õigel hetkel naerda suudab ta! – James Krüss „Timm Thaler ehk Müüdud naer”

“Timm Thaler ehk Müüdud naer” on James Krüssi samanimelisel raamatul põhinev lavastus, mille nimitegelane Timm müüb oma naeru salapärasele parun Tarukile. Vastutasuks omandab ta võime võita kõik kihlveod, mille sõlmib. Kas naeru on võimalik müüa? Kas naeru on võimalik osta? Kas raha teeb õnnelikuks? Kas ilma naeruta on võimalik õnnelik olla? Mida teeksite teie, kui kaotaksite ühel päeval võime naerda?
On öeldud, et naerul on inimesi ühendav loomus. Naer vabastab, aitab toime tulla raskustega. Oskan naerda, see tähendab, et suudan mõelda. Kui Timm saab aru, et koos naeruga müüs ta ära ka enda hinge, asub tarmukas poiss teele, et leida parun ning oma naer tagasi saada, maksku mis maksab.

Vanus: alates 10. eluaastast
Töökeel: eesti
Piletiinfo: tasuline

Mängivad:
Mihkel Vendel, Riho Rosberg, Mihkel Tikerpalu, Liivika Hanstin, Tiina Tõnis, Tarmo Männard, Ott Kartau (Von Krahli teater), Risto Vaidla (külalisena).

Lisainfot saab siit.

***

Спектакль по книге Джеймса Крюса «Тим Талер, или Проданный смех»

Книга начинается со вступления, в котором автор сообщает, что эту историю ему рассказал один мужчина средних лет, с которым он познакомился в лейпцигской типографии, куда они оба пришли узнать, как продвигаются дела с печатанием их книг. По словам автора, этот мужчина во время рассказа «смеялся словно ребёнок».

Ты слышишь весёлый и заливистый смех? Он звенит, словно тысяча серебряных колокольчиков. Кто хоть раз услышал этот смех, не забудет его никогда! Так смеётся замечательный мальчишка по имени Тим Талер. Смех – его главное сокровище.
Но однажды Тим позабыл об этом и совершил ужасную сделку.

Аннотация к книге, источник ru.wikipedia.org.

Возраст: от 10 лет и старше
Рабочий язык: эстонский
Цена: платно

В спектакле играют:
Михкел Вендел, Рихо Росберг, Михкель Тикерпалу, Лиивика Ханстин, Тиина Тынис, Тармо Мяннард, Отт Картау (театр Von Krahl), Ристо Вайдла (гость).

Дополнительная информация здесь.

Korraldaja
SA NUKU
kontakttelefon: 667 9555