Tõnu Nooritsa retrospektiivnäitus

Alates 19. jaanuarist toimub Fotomuuseumi kahel korrusel Tõnu Nooritsa retrospektiivnäitus, kus saab näha autori töid läbi nelja aastakümne.

Tõnu Noorits on pakkunud läbi oma karjääri huvitavat ja omanäolist fotograafi käekirja, mis hõlmab väga erinevaid žanre. Fotomuuseumi näitus keskendub peamiselt lavastuslikule fotole.

Üheks näituse põnevaimaks seeriaks on autorikomplekt "Farewell to Socialism" mis valmis 1980ndate aastate teisel poolel ning kogus välismaal kiirelt tuntust, tuues autorile muuhulgas FIAPi kuldmedali. Eestis jäi segaste aegade tõttu laiemale publikule fotoseeria olemasolu aga sootuks teadmata. Nii on võimalus pärast pikki aastaid taas seda teost galeriis väljapanduna näha.

Tõnu Nooritsa aktiivne näitusetegevus algas 1980ndatel aastatel, ning on toonud autorile mitmeid kõrgeid tunnustusi nagu kolm FIAPi kuldmedalit, Jaapani fotosalongi võitjamedal ja PSA kuldmedal jpm. 

Näitus jääb avatuks 5. märtsini. Paralleelselt Fotomuuseumi näitusega on Tõnu Nooritsal avatud näitused veel Fahle galeriis, WAB store Foorumis, Kinomaja kohvikus Sinilind ja Philly Joe`s Underground Jazzclubis.

linnamuuseum.ee/fotomuuseum/

Korraldaja
Fotomuuseum
foto@linnamuuseum.ee, kontakttelefon: +372 644 8767