1

TTÜ naiskoori ja TTÜ kammerorkestri jõulukontsert 1777+114

14. detsembril kell 20.00 toimub TTÜ Akadeemilise Naiskoori ja TTÜ Kammerorkestri ühine jõulukontsert “1777 + 114”, kus tuleb Eestis esiettekandele  Mozarti Missa Brevis KV 275 naiskoorile ja orkestrile.

Selle kontserdiga avab TTÜ Naiskoor oma uuenenud koostöö septembrist koori ees alustanud noorte dirigentide Edmar Tuule ja Karin Kuulpakiga. Kontserdil osaleb ka TTÜ Kammerorkester Tarmo Kivisilla juhatamisel.  

Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor tegutsenud juba 68 aastat ja saavutanud tunnustust mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel. Koor on  Eesti Kooriühingu ja Eesti Naislaulu Seltsi liige ning saavutas sel sügisel Valgas konkursil “Lauluragin” teise koha ning publiku kaasamise eripreemia.

Tallinna Tehnikaülikooli Kammerorkestril on käimas alles kolmas hooaeg. Peamiselt keelpillikoosseisuga orkestris mängivad TTÜ üliõpilased ja töötajad. Kammerorkester on üles astunud ülikoolis, Muuseumiööl, Vanalinna päevadel, samuti möödunud juubelilaulupeol. 

Mozarti Eesti esiettekande solistidena astuvad üles noored ja alles oma karjäärirada alustavad solistid. Annaliis Telgmaa on Tallinna Muusikakeskkooli abiturient. Selle aasta septembris sai ta  Riias Janis Zabersi nimelisel rahvusvahelisel klassikalise laulmise konkursil eripreemia ning II koha oma vanusegrupis, ta on soleerinud ka kogupereetenduses ,,Trikiga küsimus”.   Annika Kauri õpib Tallinna muusikakeskkoolis 11. klassis koorijuhtimise erialal, ta laulab mitmes koolikooris ja tütarlastekooris Ellerhein. Mari Roos õpib Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias koorijuhtimise erialal, mille kõrvalt on ta tegelenud ka lauluõpingutega.

Aga mida tähendavad kontserdi pealkirjas olevad numbrid? Jah, loomulikult laulavad naiskooris nii insenerid, IT spetsialistid kui raamatupidajad ja numbreid me ei karda. Aga need numbrid tähistavad siiski midagi muud - eks tuleb tulla kuulama ja huvituma. Väike üllatus ootab iga tulijat kindlasti.

Pilet hinnaga 5 eurot on saadaval kohapeal (lapsed tasuta).

Korraldaja
Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Naiskoor
sirje.vaask@gmail.com, kontakttelefon: 5097444