Üle-eestiline avatud kalasadamate päev 2018

28. aprillil 2018 toimub teist korda üle-eestiline avatud kalasadamate päev. 

 

Külastajad saavad avatud kalasadamate päeval tutvuda sadamatega nii seest kui ka väljast. Kalasadamates saab maitsta kohalikku kalatoitu, kaasa osta värsket kala ja kalatooteid ning võtta osa kogupereüritusest.

Igal sadamal on oma programm ja tegevust on tervele perele. Sadamates on kohal kalateadlased, kalakokad; kohapeal saab osaleda käsitöötubades ja käia kalakohvikutes. Külastajate meelt lahutavad paadisõidud ja pillimehed ning lastele toimuvad kalaõpitoad, teadusteater ja õngekoolitused.

Sadamaid osaleb igast kaheksast kalanduspiirkonnast. Avatud kalasadamate päeva esindusüritus toimub Pärnus Japsi kail, kus esineb ansambel Sõpruse Puiestee, kokkavad kalakokad Vladislav Koržets ja Hanno Kask, tehakse teadusteatrit ning kohal on kalateadlane Henn Ojaveer. Samuti toimub Jarko Jaadla õngeõpe ja Jüri Tensoni kalandusõpitoad lastele.

2018. aasta avatud kalasadamate päeva korraldavad Maaeluministeerium ja Kalanduse Teabekeskus. Avatud kalasadamate päeva korraldamist rahastatakse Euroopa Liidu Merendus- ja Kalandusfondist 2014-2020.

Osalevad sadamad ja lisainfo veebilehel: www.avatudsadamad.ee

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/380925132318103/

 

Korraldaja
Maaeluministeerium
kontakttelefon: 625 6108