Üle linna jõulud kutsuvad

Üle linna jõulud

Linnamuuseumis, Fotomuuseumis, Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis

5. jaanuaril kell 11–16

Tallinna Linnamuuseum kutsub kõiki 5. jaanuaril kell 11–16 osa võtma lustlikust jõulukavast ÜLE LINNA JÕULUD Kiek in de Köki kindlustustemuuseumis, Fotomuuseumis ja Linnamuuseumis. 

Kolme vanalinnamuuseumi jõulukava tutvustab ajaloolisi jõulukombeid linnakultuuris mitme erineva nurga alt Linnamuuseumi kaupmehemajas, Fotomuuseumis raekoja taga ning Kiek in de Köki kindlustustemuuseumi tornides. Ka jõulude puhul tähistame ühtlasi teema-aastat "Tallinn 800".

LINNAMUUSEUMIS saab taaniaegse Tallinna mängutoas tutvuda keskajast pärit mängude ja pühadekommetega.

FOTOMUUSEUMIS kutsutakse osalema postkaartide valmistamise töötoas “Jõulumüstika Fotomuuseumi pimikus”, kus saab ise suurendusaparaatidega mustvalgele fotopaberile postkaarte ilmutada.
Kell 11–16 saab igaüks traditsioonilisel mustvalge fotograafia meetodil valmistada pimikus fotogrammi: valguse toimel ilma kaamerata tekitatud kujutise. Esimesed fotogrammid valmistas juba fotograafia algusaegadel Henry Fox Talbot (1835) ja tänaseks on sellest saanud maailmas ülipopulaarne ja väga kasutatav fotograafiline eritehnika.

KIEK IN DE KÖKI KINDLUSTUSTEMUUSEUMIS uurime, millised jõulud jõudsid siiakanti ristiretkede ja kaugete kaubateede kaudu.

Keskaja jõulud toonases Revalis olid suured pühad kaupmeeste, käsitööliste ja kogu linnarahva jaoks. Lisaks religioossele küljele olid tähtsad ka väga maised tegevused nagu söömine-joomine ja pidutsemine. Räägime, millal jõudis Revalisse jõulupuu ja mis roll oli pühal Nikolausel.
Elamustuur muuseumis: KESKAJA JÕULUDE MAITSED JA LÕHNAD
kell 13 eesti keeles
kell 14 vene keeles
Keskaja jõulud toonases Revalis olid suured pühad kaupmeeste, käsitööliste ja kogu linnarahva jaoks. Lisaks religioossele küljele olid tähtsad ka väga maised tegevused nagu söömine-joomine ja pidutsemine. Elamustuuril saab kogeda, milliseid maitseid ja lõhnu võisid tunda toonased inimesed. Räägime, millal jõudis Revalisse jõulupuu ja mis roll oli pühal Nikolausel.
Rännak kestab umbes 1 tund ja algab Kiek in ke Köki kassa juurest. Rühma mahub umbes 25 inimest.

Neitsitorni kohvikus meeleolukas jõulumenüü.

Osalemine muuseumipiletiga.

LINNAMUUSEUM
Täispilet 6 €
Sooduspilet 4 €  (õpilased, pensionärid)
Perepilet 12 € (2 täiskasvanut ja alaealised lapsed)

FOTOMUUSEUM
Täispilet 4 €
Sooduspilet 2 €  (õpilased, pensionärid)
Perepilet 8 € (2 täiskasvanut ja alaealised lapsed)

KIEK IN DE KÖKi KINDLUSTUSTEMUUSEUM kogu ulatuses, sh bastionikäigud ja Raidkivimuuseum
Täispilet 14 €
Sooduspilet 8 € (õpilased, pensionärid)
Perepilet 28 € (2 täiskasvanut ja alaealised lapsed)

LOE LÄHEMALT

Üritus Facebookis

NB! Ürituse info leiad ka vene keeles