1

ÜRO 75 - Noorte arvamusfestival

Peace Child Eesti koostöös rahvusvaheliste partneritega, 

On hea meel kutsuda Teid osalema ÜRO 75 Noorte arvamusfestivalile 21-22.02.2020 Tallinnas, mille raames toimub rahvusvaheline kovnerents "Globaalse koostöö roll soovitud tuleviku ülesehitamisel" ning arutelud/töötoad jm üritused, mis on pühendatud ÜRO 75. aastapäeva tähistamisele ja tema olulisele rollile globaalses koostöös.

Noorte arvamusfestival toimub ÜRO “Globaalse arutelu kampaania” raames mida korraldatakse koostöös erinevate partneritega erinevatest riikidest. Üritust kaasrahastab/toetatab: Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Anna Lindh Foundation, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Noorteühenduste Liit, Tallinna Spordi ja Noorsooamet, Tallink Grupp, Konrad Adenauer Found, Rootsi Suursaatkond, Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esindus, Integratsiooni Sihtasutus, Peace Child International, Arengukoostöö Ümarlaud ja teised Eesti ja rahvusvahelised partnerid.

ÜRO 75 Noorte arvamusfestival on  kõrgetasemeline üritus, kuhu on oodatud kõik huvilised, et tähistada ÜRO 75. aastapäeva ja arutada globaalse koostöö rolli soovitud tuleviku ülesehitamisel.

Konveretnsi saames selgitame peamised takistused, millega seisame silmitsi ÜRO säästva arengu eesmärkide saavutamisel üha digitaliseeruvas ühiskonnas, kasvavas noorte tööpuuduses ja lõhestatud ühiskonnas. Arutame ka rände, rohelise majanduse (kliimamuutused) ja kultuuridevahelise dialoogi ja noorte rolli üle ühiskondade liitmisel

Ürituse jooksul võtavad sõna inspireerivad  kõnelejaid, jagavad oma arvamusi, teadmisi ja saavad uusi kogemusi kohtudes organisatsioonidega/noortega/kolleegidega erinevatest  valitsus- ja valitsusälistest organisatsioonidest, noorteühendustest, rahvusvahelistest fondidest jm. Programmi veavad kompetentsed Eesti ja rahvusvahelised spetsialistid (ajakava lisatud manusena).

ÜRO 75  Noorte arvamusfestivalil osalevad eksperdid: ÜROst, Euroopa komisjonist, rahvusvaheslistest fonditest ja Eesti riigiasutustest ning Eesti ja rahvusvahelistest kodanikuühiskonna ja noorte organisatsioonidest!

Ürituse programm koosneb  kahest tööpäevast:

1. Esimene päev (21.02.2020)  avab rahvusvahelise konverentsi, mis on avatud osalemiseks kõigilise huvilistele (vanus 17+) eelregistreerimisega. Konverentsi raames viiakse läbi töötoad säästva arengu eesmärkide teemadel. Konverentsi järel on osalejad oodatud pidulikule õhtusöögile.

2.     Teisel päeval (22.02.2020) viiakse läbi  töötoad (4 teemal) ning õppevisiidid Tallinna hariduse, kultuuri ja noorte valdkonnas tegutsevate vabaühendustesse ja/või riigiasutustesse, et jagada/vahetada kogemusi/oskusi ja arutelda koostöö võimalusi. Õhtultehakse üritusest kokkuvõtte  ning pannakse paika tuleviku tegevuste ajakava ja võrgustamine. Konverents lõpeb Anna Lindh Foundationi üleskutsega osaleda Vahemereriikide vahelise kodanikuühiskonna foorumil “EuroMED 2020” Horvaatias 2-5.04.2020.  

Registreerimine on avatud kuni 18.02.2020 veebil: https://www.unsdg.ee/registreerimine/?lang=et   

OSALEMINE ON TASUTA! KOHTADE ARV ON PIIRATUD! 

Tagatud toitlustamine, materjalid, sisukas ja huvipakkuv programm!

Korraldaja
Peace Child Eesti
info@unsdg.ee, kontakttelefon: 55602993