V. Butusov, ''Nautilus Pompilius 35 aastat'' juubelikontsert / В. Бутусов, Наутилус Пампилиус 'Гудбай Америка!'

Pidulik juubelikontsert NAUTILUS POMPILIUS 35

NAUTILUS POMPILIUS

16. novembril 2019 Tallinnas ALEXELA Kontserdimajas toimub suurejooneline sündmus, kuhu on oodatud kõik tõelise rock-muusika austajad selleks, et tähistada koos legendaarse vene rock-bändi „NAUTILUS POMPILIUS“ 35-ndat tegevusaastat.

 

Omapärases lavakujunduses on kajastatud terve põlvkonna ajalugu. Seda ei tohi vahele jätta, seda peab kindlasti nägema.

 

Vjatšeslav Butusov toob kuulajate ette täiesti uue kava, kus on sees viimaste aastate kõik parimad hitid. Lisaks sellele bändi lugude täiesti uus ja värske tõlgendus.

 

35 aasta jooksul on „Nautilus Pompiliuse“ n.n. muusikaline ajastu andnud palju nii kuulajatele kui ka muusikutele. See õpetas rohkem kuulma, sügavamalt tundma, täiel rinnal hingama ja mitte jääma ükskõikseks ümbritseva maailma, inimeste meie ümber, aga ka iseenda suhtes. „NAU“ on suutnud luua hümne mitmele põlvkonnale – aktuaalseid, atmosfäärseid, hingelisi ja mõttelisi. Ilya Kormiltsev ütles kunagi: „See muusika elab igavesti“ - ja need sõnad olid prohvetlikud.

 

Oma tegevusega alustas „Nautilus Pompilius“ 1982. aastal Sverdlovskis samanimelises rock klubis, mis nüüdsest jääb alati seostuma selle bändiga ja tema asendamatu esilaulja Vjatšeslav Butusov´iga.

 

Nautilus Pompilius bändi ajalugu on tõeline elulugu oma kivide ja kändudega, romatika ja kirega, kuid selle peamiseks eesmärgiks oli alati looming. Kümneid salvestatud hitte, mis on armastatud tuhandete inimeste seas üle maailma. Emotsioonid ja mälestused jäävad alati nende südametessse, kes läbivad oma elutee Nautilus Pompilius muusika saatel – see on väärt tulemus.

 

Tulemustest, muuseas, on veel vara rääkida – on vaja edasi pürgida. Avastada uusi kõrgusi, kirjutada eredaid lugusid ja teha uusi ühiseid avastusi. Suurejooneline avastus saab olema ka Nautilus Pompilius suur juubelikontsert 16. novembril 2019 Tallinnas ALEXELA Kontserdimajas.