V. Spivakov ja Venemaa Riiklik Filharmooniaorkester / В. Спиваков и Национальный филармонический оркестр России

20.11-26.11.2019
Piletid allahindlusega 10% kehtivast hinnast! 
 

 Venemaa riiklik filharmooniaorkester esineb Tallinnas

30. novembril esineb Estonia Kontserdisaalis Venemaa riiklik filharmooniaorkester, mida juhatab maailmas tuntud muusik, viiuldaja ja dirigent Vladimir Spivakov.
 
Kontserdi korraldajate kinnitusel kuulub orkestri koosseisu rohkem kui sada inimest.

Orkestris musitseerivad Venemaa parimate sümfooniaorkestrite muusikud, rahvusvaheliste konkursside laureaadid, kes on töötanud koos Venemaa ja maailma silmapaistvate dirigentidega.

Orkestri loomisest saadik on selle kunstiliseks juhiks ja peadirigendiks olnud Vladimir Spivakov.

Peale Spivakovi töötavad koos orkestriga ja valmistavad uusi kavu ette sellised tuntud muusikud nagu peakülalisdirigent Ion Marin, dirigendid James Conlion ja Aleksandr Lazarev, samuti Krzysztof Penderecki, Gennadi Roždestvenski, Jukka-Pekka Saraste, John Nelson, Hans Graf, George Cleve, Okko Kamu, Michel Plasson jt.

Orkestri repertuaari kuuluvad Venemaa ja kogu maailma klassikalise muusika kullafondi teoste kõrval nüüdisaegsed palad, mis on loodud spetsiaalselt sellele orkestrile.

Muusikakriitikud kiidavad muusikute tehniliselt laitmatut ja meisterlikku mängu, orkestri täiuseni lihvitud kokkukõla ja erakordselt rikaste emotsioonide ning peente nüanssidega kujundlikkust.

“Ehk on Venemaa riikliku filharmooniaorkestri kõige väärtuslikum joon just kirglikkus ja emotsionaalne esitusviis, mis on meie nüüdisaegses, suurtest kirgedest peaaegu võõrdunud maailmas nii haruldane,” on öelnud Fanny Ardant, kes esitas koos orkestriga oratooriumi “Jeanne d’Arc”.

Kontserdikavas: Rahmaninov ja Tšaikovski. Solist: Aleksandr Romanovski.