"Vabadusel ei ole piire"

Okupatsioonidest, vastupanust, taastamisest ja vabadusest kõnelev näitus “Vabadusel ei ole piire” koosneb viiest osast: "Ebainimlikkus", "Eksiilis", "Nõukogude Eesti", "Taastamine", "Vabadus".

Ebainimlikkuse osa vaatab tagasi meie lähiajaloo hetkedele, kui inimlikkuse põud kummitas kõiki siin elavaid inimesi.

Näituseosas Eksiilis jutustavad esemed ühes visuaalsete ja graafiliste elementidega eestlaste lugu piiri taga, eksiilis.

Nõukogude Eesti elule keskenduv näituseosa jaguneb kaheks. Esmalt käsitleme nõukogude korra kehtestumist ühes indiviidi ees seisnud ideoloogiliste valikutega. Teine suurem teema on nõukogude inimese argipäev koos selle kultuuriliste kurioosumite ning nähtustega.

Iseseisvuse taastamise korrus käsitleb laulva revolutsiooni ja iseseisvuse taastamise aega 1987. aasta fosforiidisõjast kuni Eesti astumiseni Euroopa Liitu 2004. aastal. Ekspositsiooni keskmes on kaheksa inimest, keda ajalooraamatutest ei leia.

Vabaduse osa vaatab vabadust kui pingeseisundit, milles tuleb leida tasakaalu keskpunkt vabaduste ja kohustuste vahel.


Teekonnal läbi muuseumi on külastaja saatjaks spetsiaalselt meie püsinäitust silmas pidades välja töötatud e-giid, mis viib kaasavale ja mõtisklevale rännakule lähimineviku radadel. E-giidi kasutus sisaldub piletihinna sees. E-giidi pakume seitsmes keeles (eesti, vene, inglise, soome, saksa, prantsuse, hispaania). Muuseumis on loodud kõik tingimused erivajadusega külastajale.


Muuseumis on ka tegevused lastele, mis pakuvad meeldejäävat ja põnevat kogemust tervele perele. Jutustame kaasakiskuvatel teemadel lugusid eri vanuseastmetele.

Täpsem info püsinäituse kohta aadressil vabamu.ee/kulastajale/pusinaitused/vabadusel-ei-ole-piire.


Piletiinfo

Pilet 11 €
Sooduspilet* 7 €
Perepilet** 23 €

* Pensionärid, tudengid, õpilased, ISIC-, ITIC- ja IYTC-kaardi omanikud
** (Vana)vanemad alaealiste lastega


Grupikülastuse korral on igale kümnendale külastajale tasuta sissepääs.

Täpsem piletiinfo aadressil vabamu.ee/kulastajale/piletiinfo.

Lisaks näitusealale on muuseumis külastajatele avatud pood ja kohvik. 

Korraldaja
Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu
info@vabamu.ee, kontakttelefon: 668 0250